w

Tatrzański turysta chciał zdobyć Rysy w klapkach! (wiadomosci.wp.pl)

Turyści często podejmują nietypowe wyzwania i nierzadko za swój cel obierają malownicze Tatry. Dobrym tego przykładem może być nagranie, które w ostatnich dniach obiegło internet. Jest to krótki film z wyprawy na Rysy, na którym jeden z mężczyzn próbuje zdobyć najwyższy szczyt w Polsce, wdrapując się na niego w klapkach.

We wrześniu, podczas sprzyjającej pogody, turyści nadal tłumnie wybierają się w góry, aby zaznać upragnionego relaksu. Wśród górskich wędrowców znalazła się również młoda kobieta o pseudonimie Warcholnat, która podczas swojej wycieczki na Rysy natknęła się na niezwykłą sytuację, którą natychmiast opublikowała w mediach społecznościowych.

Nagranie, które trafiło na TikTok, ukazuje mężczyznę wspinającego się na trudnym odcinku szlaku. Podczas wspinaczki turysta korzystał z łańcucha, żeby mógł utrzymać równowagę. Miał na głowie kapelusz chroniący przed słońcem i plecak na plecach. Jednak największe kontrowersje wzbudziło jego obuwie, jakim okazały się popularne klapki z tworzywa sztucznego. Z tego powodu udostępniony na sieci film błyskawicznie stał się hitem mediów społecznościowych.

Część internautów zareagowała na sytuację z przymrużeniem oka, żartując sobie z ekwipunku turysty. Z kolei inni uważali, że jest to nieodpowiedzialne zachowanie, w związku z czym uważają, że mężczyzna powinien ponieść konsekwencje swojego wyboru.

Ratownicy górscy regularnie przypominają o odpowiednim przygotowaniu do wypraw w góry, zwracając uwagę na konieczność noszenia odpowiednich butów, które zapewnią bezpieczeństwo na szlaku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Gdynia zaprasza na 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym (dziennikbaltycki.pl)

Na budynku przy ul. Gliwickiej pojawił się mural upamiętniający Jerzego Lisa (dziennikzachodni.pl)