w

Na budynku przy ul. Gliwickiej pojawił się mural upamiętniający Jerzego Lisa (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach pojawił się nowy mural upamiętniający Jerzego Lisa, znanego harcmistrza i działacza społecznego związanego z miastem. Malowidło zostało odsłonięte 18 września na ul. Gliwickiej, jako część projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego.

Piękny mural został stworzony przez utalentowany duet artystyczny Czary-Mury, który wcześniej zdobył uznanie za pracę przedstawiającą Zbigniewa Wodeckiego na ul. Tylnej Mariackiej. Oba murale cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób, które przyjeżdżają do miasta z wizytą.

Projekt muralu ku pamięci Jerzego Lisa, zgłoszony w ramach IX edycji Budżetu Obywatelskiego, wykazywał duże zainteresowanie wśród społeczności lokalnej, dzięki czemu zajął drugie miejsce w głosowaniu. Warto zaznaczyć, że autorką wniosku była Wiola Berlik.

Mural ozdabia dzisiaj budynek należący do miasta, który zarządzany jest przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. Marcin Gawlik, dyrektor KZGM, wyraził pełne wsparcie dla projektów artystycznych, ale dla takich, które uatrakcyjniają przestrzeń miejską. Dodał, że zaangażowanie w inicjatywy kulturalne jest bardzo istotną częścią każdej społeczności.

Mural z Jerzym Lisem nie jest pierwszym malowidłem na budynku przy ul. Gliwickiej. Wcześniej pojawiały się tutaj inne dzieła sztuki ulicznej, m.in. mural poświęcony dr. Jolancie Wadowskiej-Król, stworzony przez Andreja Wieteszkę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Tatrzański turysta chciał zdobyć Rysy w klapkach! (wiadomosci.wp.pl)

Zaparkowane samochody nieustannie blokują tramwajom przejazd krakowskimi ulicami (gazetakrakowska.pl)