w

Szczecin planuje położenie nowego mostu nad Odrą – dwa pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa (gs24.pl)

Szczecin zamierza położyć nowy most nad rzeką Odrą. Planowana konstrukcja ma powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ułatwiając dostęp do Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej.

Rada miejska przekazała 200 tysięcy złotych na analizę projektu mostu nad Odrą Zachodnią wraz z siecią dróg. Nowy obiekt ma na celu usprawnienie komunikacji w obszarze Międzyodrza, gdzie rozwijają się nowe osiedla na lewym brzegu rzeki. Aktualnie, żeby tam dotrzeć, należy pokonać wiadukt kolejowy obok stacji Łasztownia, przeprawić się mostem nad Kanałem Zielonym i dojechać do ronda na ulicy Energetyków.

Warto zaznaczyć, że są już określone parametry nowego mostu. Będzie to droga klasy „L” z dwoma pasami ruchu, chodnikami po obu stronach oraz ścieżką rowerową. Most będzie także spełniał wymagania IV klasy żeglownej, ale szczegóły techniczne zostaną ustalone dopiero po przygotowaniu dokumentacji projektowej.

Co do terminu rozpoczęcia budowy nowego mostu, pozostaje jeszcze wiele niejasności. Planowana jest m.in. współpraca z deweloperami, którzy budują osiedla na wyspach. Określenie dokładnego terminu będzie możliwe po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu środków w budżecie miasta. Cała inwestycja ma być realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

71-latek zaatakował nożem pięciolatka, który zmarł w szpitalu. Sprawcę ujęła policjantka po służbie (www.rmf24.pl)

Mieszkańcy Zielonej Góry wybiorą nazwę dla kąpieliska w Ochli. Wystąpią też utrudnienia w ruchu (gazetalubuska.pl)