w

Mieszkańcy Zielonej Góry wybiorą nazwę dla kąpieliska w Ochli. Wystąpią też utrudnienia w ruchu (gazetalubuska.pl)

Do 22 października można oddawać głosy na jedną z pięciu propozycji nazwy, jaką będzie ochrzczone zmodernizowane kąpielisko w Zielonej Górze Ochli. Ponadto, w kwestii kąpieliska zapowiadane są także znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, które wystąpią w listopadzie.

Obecnie trwają prace modernizacyjne na kąpielisku w Zielonej Górze Ochli. Aktualnie nadal jeszcze występują problemy z przepustem, które nie zostały w pełni rozwiązane. Niemniej jednak można już głosować na nazwę dla nowego kąpieliska. W pierwszej części tego konkursu przedstawiono pięć możliwych nazw: ChoChla, Ochla Splash, Ochlolandia, Kolorado oraz H2Ochla.

Wszyscy zainteresowani mogą teraz głosować na swoje ulubione propozycje na stronie zielonagora.konsultacjejst.pl. Autor zwycięskiej nazwy otrzyma nagrody od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prace nad obiektem powinny zakończyć się do końca roku, ale ostateczna decyzja o oficjalnym otwarciu należy do prezydenta. Prawdopodobnie kąpielisko zostanie otwarte na wiosnę, podobnie jak w przypadku Parku Tysiąclecia, żeby zorganizować imprezę plenerową.

Ponadto, w okolicach kąpieliska, na ulicy Botanicznej, należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Powodem są dodatkowe prace, które nie były wcześniej planowane. Konieczna jest gruntowna przebudowa przepustu między kąpieliskiem a obszarem znanej jako „Dzika Ochla” w celu zapewnienia dostępu do wody.

Miasto prosi kierowców o zachowanie ostrożności i korzystanie z innych dróg, jeśli to możliwe, ze względu na zwężenie jezdni. Utrudnienia w ruchu będą utrzymywać się aż do końca listopada.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Szczecin planuje położenie nowego mostu nad Odrą – dwa pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa (gs24.pl)

Gmina przeznaczy 9 mln zł na modernizację stadionu i ulicy w Zwierzyńcu (kurierlubelski.pl)