w

TragediaTragedia

71-latek zaatakował nożem pięciolatka, który zmarł w szpitalu. Sprawcę ujęła policjantka po służbie (www.rmf24.pl)

W Poznaniu miała miejsce tragiczna sytuacja, w wyniku której pięcioletni chłopiec został zaatakowany nożem przez starszego napastnika. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń chłopiec zmarł w szpitalu. Sprawcą jest 71-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantkę po służbie.

Do okropnego zdarzenia doszło w środę około godziny 10:00 w okolicy skrzyżowania ulic Łukaszewicza i Karwowskiego, na poznańskim Łazarzu. Jak relacjonuje policja, grupa przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę, gdy starszy mężczyzna niespodziewanie zaatakował jedno z dzieci, zadając mu cios w klatkę piersiową.

Ranny 5-latek został przewieziony do szpitala, gdzie kontynuowano próby reanimacji pacjenta. Niestety, z powodu poniesionych obrażeń chłopczyk zmarł po godzinie 12:00 w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Dyrektor szpitala, dr n. med. Paweł Daszkiewicz, poinformował, że chłopiec zmarł podczas operacji w wyniku obrażeń klatki piersiowej.

Po krótkim pościgu napastnik został zatrzymany przez policjantkę z komendy miejskiej, która była po służbie, ale szybko zareagowała na sytuację. Ponadto, jeden z przechodniów pomógł jej wytrącić nóż z ręki napastnika. Policja nie zna jeszcze powodu ataku. Tożsamość sprawcy jest znana funkcjonariuszom, pomimo że nie był wcześniej notowany.

Policja dodaje, że obecnie trwa dochodzenie w sprawie ataku na pięcioletnie dziecko. Wiadomo, że napastnik zaatakował grupę przedszkolaków, podczas gdy była na spacerze z opiekunkami. Sprawca został ujęty dzięki interwencji policjantki, która akurat przechodziła obok miejsca zdarzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

24 komentarze

Zespół CERT Polska ostrzega przed kampanią phishingową: Oszuści oferują karty miejskie w niskich cenach (wgospodarce.pl)

Szczecin planuje położenie nowego mostu nad Odrą – dwa pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa (gs24.pl)