w

Studenci z Politechniki Wrocławskiej wygrali konkurs w projektowaniu osiedla przyszłości (gazetawroclawska.pl)

Zadanie w konkursie Intuiture2075, w którym udział wzięli studenci z różnych krajów, polegało na zaprojektowaniu przyszłościowego osiedla samowystarczalnego. Zwycięski projekt przygotowali studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy skupili się na zrównoważonej architekturze.

Platforma 361bit zorganizowała międzynarodowy konkurs, w którym studenci z 11 krajów projektowali osiedle na 150 mieszkań. Ich projekty uwzględniały przyszłe potrzeby, ewolucję osiedla oraz technologiczny rozwój.

Zespół z Politechniki Wrocławskiej pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Miśniakiewicz przedstawił najbardziej nowatorską wizję. Projekt skoncentrował się na lokalnych i tradycyjnych rozwiązaniach, tworząc różnorodne, dostępne i elastyczne przestrzenie. Priorytetem były potrzeby takie jak bezpieczeństwo, edukacja i integracja.

Osiedle z trzema strefami mieszkalnymi i rewitalizacja stodoły na działce w Rędzinie

Co więcej, studenci rozszerzyli swój projekt o rewitalizację stodoły na działce w Rędzinie. W planach mieli również usługi, miejsca pracy i rekreację. Wszystkie konstrukcje miały być ekologiczne, z wykorzystaniem niskoemisyjnych materiałów budowlanych.

Ostateczna koncepcja osiedla obejmowała trzy strefy mieszkalne: jednostki mieszkalne, domy szeregowe i wolnostojące domy jednorodzinne. Ponadto, zaplanowano trzy centra usługowe o różnych funkcjach, z elementami tradycji i nowoczesności.

Wyniki konkursu zapewniły zespołowi z Politechniki Wrocławskiej nagrodę główną. Drugie miejsce zajęła drużyna z Korei Południowej, a drużyna z Chin miejsce trzecie. Jurorzy bardzo docenili kreatywne podejście do zrównoważonej architektury i przyszłościowych potrzeb osiedla.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu! Ekspozycje sprzętu i opowieści żołnierzy to tylko część atrakcji (gloswielkopolski.pl)

Centralny Port Komunikacyjny otrzymał prawie 300 mln zł od Komisji Europejskiej (i.pl)