Zadanie w konkursie Intuiture2075, w którym udział wzięli studenci z różnych krajów, polegało na zaprojektowaniu przyszłościowego osiedla samowystarczalnego. Zwycięski projekt przygotowali studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy skupili się na zrównoważonej architekturze.
Platforma 361bit zorganizowała międzynarodowy konkurs, w którym studenci z 11 krajów projektowali osiedle na 150 mieszkań. Ich projekty uwzględniały przyszłe potrzeby, ewolucję osiedla oraz technologiczny rozwój.
Zespół z Politechniki Wrocławskiej pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Miśniakiewicz przedstawił najbardziej nowatorską wizję. Projekt skoncentrował się na lokalnych i tradycyjnych rozwiązaniach, tworząc różnorodne, dostępne i elastyczne przestrzenie. Priorytetem były potrzeby takie jak bezpieczeństwo, edukacja i integracja.
Osiedle z trzema strefami mieszkalnymi i rewitalizacja stodoły na działce w Rędzinie
Co więcej, studenci rozszerzyli swój projekt o rewitalizację stodoły na działce w Rędzinie. W planach mieli również usługi, miejsca pracy i rekreację. Wszystkie konstrukcje miały być ekologiczne, z wykorzystaniem niskoemisyjnych materiałów budowlanych.
Ostateczna koncepcja osiedla obejmowała trzy strefy mieszkalne: jednostki mieszkalne, domy szeregowe i wolnostojące domy jednorodzinne. Ponadto, zaplanowano trzy centra usługowe o różnych funkcjach, z elementami tradycji i nowoczesności.
Wyniki konkursu zapewniły zespołowi z Politechniki Wrocławskiej nagrodę główną. Drugie miejsce zajęła drużyna z Korei Południowej, a drużyna z Chin miejsce trzecie. Jurorzy bardzo docenili kreatywne podejście do zrównoważonej architektury i przyszłościowych potrzeb osiedla.
Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!