w

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu! Ekspozycje sprzętu i opowieści żołnierzy to tylko część atrakcji (gloswielkopolski.pl)

Dzień 15 sierpnia to istotne święto w Polsce, dedykowane Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości odbywać się będą w różnych miastach Wielkopolski. Nasuwa się więc pytanie, jakie wydarzenia zaplanowano na ten dzień w Poznaniu.

Jutro, we wtorek, obchodzone jest w kraju zarówno Święto Wojska Polskiego, jak i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Z tego względu poznańskie jednostki będą reprezentować miasto na centralnych obchodach w Warszawie. Na uroczystej defiladzie pojawią się takie perełki polskiej siły militarnej jak m.in. CSWL Rosomaki i myśliwce F-16.

15 sierpnia odbędą się także uroczystości w Poznaniu, które będą miały nieco bardziej lokalny charakter. W godzinach 11.00 – 11.50 planowane jest wydarzenie na placu Wolności, w którym będą uczestniczyć Garnizon Poznań i Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Piknik historyczno-wojskowy i dogodny transport na miejsce

Kościół Garnizonowy na ul. Szamarzewskiego będzie miejscem nabożeństwa na cześć Żołnierzy Wojska Polskiego, które rozpocznie się o godzinie 12.15. Z kolei w Muzeum Broni Pancernej na ul. 3 Pułku Lotniczego 4, w godzinach 10.00 – 16.00, będzie można bawić się na pikniku historyczno-wojskowym w doborowym towarzystwie. Głównymi punktami tego wydarzenia będą ekspozycje sprzętu, opowieści żołnierzy i rekonstruktorów, wystawy modeli oraz prelekcje.

Warto też wspomnieć, że od wtorku ruszy specjalna linia turystyczna 102. Dogodny transport wielopiętrowym autobusem MAN SD202 umożliwi łatwy dojazd do Muzeum Broni Pancernej, gdzie odbywać się będą uroczystości Święto Wojska Polskiego.

Podobne wydarzenia planowane są także w innych miastach Wielkopolski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Szczecińska firma mPower stworzyła pierwszą na świecie łódź rekreacyjną napędzaną wodorem (gs24.pl)

Studenci z Politechniki Wrocławskiej wygrali konkurs w projektowaniu osiedla przyszłości (gazetawroclawska.pl)