w

Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn z podrobionymi dokumentami na wrocławskim lotnisku (gazetawroclawska.pl)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy przylecieli do kraju z Grecji. Mężczyźni posługiwali się fałszywymi paszportami polskimi. Podczas legitymowania każdy z nich podał się za obywatela Polski. Podejrzani twierdzili, że właśnie wrócili z wakacji.

Dnia 9 sierpnia, po wylądowaniu samolotu z Aten na wrocławskim lotnisku, funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że są Polakami. Pomimo faktu, że pokazali polskie paszporty, potwierdzenia ich dokumentów nie można było odnaleźć w bazach danych służb granicznych.

Jak poinformował Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mężczyźni utrzymywali, że ich dokumenty są prawdziwe, funkcjonariusze szybko zdali sobie sprawę, że dokumenty są podrobione. Bliższe oględziny potwierdziły założenia mundurowych.

Podrobioną dokumentacją posługiwali się Syryjczycy

Po ustaleniu tożsamości okazało się, że podejrzani to obywatele pochodzenia syryjskiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane z posługiwaniem się podrabianymi dokumentami.

W trakcie przesłuchania zatrzymani Syryjczycy przyznali się do zarzutów i udzielili szczegółowych wyjaśnień. Podjęto również odpowiednie kroki dotyczące zobowiązania mężczyzn do opuszczenia terytorium Polski. A do czasu wyjazdu pozostaną pod nadzorem władz. Paweł Biskupik dodał, że za posługiwanie się podrobioną dokumentacją grozi nie tylko grzywna, ale również do 2 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przybytek i Piasecki z czwartą pozycją na MŚ w żeglarstwie. A jak sobie radzą zawodnicy z Poznania? (gloswielkopolski.pl)

Marlena Maląg o czternastej emeryturze: Planowane zmiany w świadczeniach (gazetawroclawska.pl)