w

Stępka ze Szczecina symbolem niekompetencji poprzedniego rządu, który utopił 14 mln zł (wszczecinie.pl)

W Szczecinie pojawiły się plany dotyczące stępki promu, który nigdy nie został zbudowany. Uważa się, że stępka mogłaby stanowić ciekawą atrakcję turystyczną na Łasztowni. Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury, oznajmił, że nie jest to zły pomysł. Jednak zaznaczył też, że teraz ma zbyt dużo pracy i sprzątania po poprzednim rządzie, więc musiałby się tym zająć ktoś inny.

W 2017 roku rząd PiS zaprezentował stępkę niezrealizowanego promu jako symbol ożywienia przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Niemniej jednak plany te nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Arkadiusz Marchewka skrytykował działania PiS, nazywając je nieudolną inicjatywą polityczną. I dodał, że stępka jest doskonałym przykładem braku kompetencji poprzedniego rządu.

Obecni rządzący zapowiadają rozliczenie polityków PiS w tej sprawie, wskazując na fakt, że pomysł promu pojawił się bez solidnego projektu, a do tego wydano 14 mln zł na różne działania, lecz nigdy nie zrealizowano tego przedsięwzięcia. Jego zdaniem pieniądze te już przepadły, a winę ponoszą za to politycy partii Prawa i Sprawiedliwość.

Stępka została niedawno usunięta z pochylni Wulkan i przeniesiona w inne miejsce na terenie stoczni, gdzie poczeka na dalszy swój los.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Bezdomny nożownik zaatakował pasażera na poznańskim dworcu. Do akcji wezwano liczne radiowozy (wiadomosci.gazeta.pl)

Otwarcie zmodernizowanego Centrum Krwiodawstwa w Zielonej Górze (gazetalubuska.pl)