w

Sondaż SW Research: 27,4% respondentów uważa, że Tusk powinien być kandydatem na premiera (i.pl)

Według sondażu SW Research, który przeprowadzono dla rp.pl, 27,4% respondentów uważa, że kandydatem na premiera powinien być Donald Tusk. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu, którego wybrało 14,3% respondentów, a trzecie Szymonowi Hołowni, którego poparło 10,3% badanych.

W trakcie sondażu 27,4% osób, które brały w nim udział, opowiedziało się za Donaldem Tuskiem. Uważają, że to on powinien być kandydatem na premiera. Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie w wysokości 14,3%, a Szymon Hołownia w wysokości 10,3%. Warto też zaznaczyć, że 10,1% respondentów widziałoby na tym stanowisku Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Sondaż pokazuje, że 3,2% badanych preferuje Adriana Zandberga na stanowisku premiera, natomiast 1,4% wskazało Włodzimierza Czarzastego. 7,6% badanych uważa, że premierem powinien zostać inny polityk, podczas gdy 25,7% nie ma zdania w tej kwestii.

Wyniki badań zostały też skomentowane przez prezesa agencji SW Research, Przemysława Wesołowskiego. Według niego wyniki pokazują, że Donald Tusk jest szczególnie popularny nie tylko wśród osób powyżej 50. roku życia (37%), ale i Polaków z wyższymi dochodami (34%).

Sondaż przeprowadziła agencja SW Research w dniach 17-18 października 2023 r. W sumie zgromadzono odpowiedzi od 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Sebastian Kaleta o przyszłości Suwerennej Polski i współpracy z PiS (i.pl)

Pojawiła się koncepcja nowego podziału województwa dolnośląskiego i przeniesienia stolicy (gazetawroclawska.pl)