w

TragediaTragedia LOLLOL

Skarbówka wypisała sprzedawczyni lodów 3 tys. zł mandatu. Kontrolerom nie spodobał się sposób, w jaki kobieta wydała paragon klientowi (www.polsatnews.pl)

Sprzedawczyni lodów w centralnej Polsce została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. zł za to, że nie wydała klientowi paragonu. Grzywnę nałożył urząd celno-skarbowy. Z nagrania monitoringu wynika, że paragon został wydrukowany i położony na ladzie. Jednak kontrolerzy urzędu zarzucili kobiecie niewłaściwe wydanie paragonu. Pracownice sieci lodziarni zgłosiły tę sytuację do redakcji programu “Interwencja”.

Sprzedawczyni mówi, że klient zakupił dwie gałki lodów, a ona wydała mu paragon. Położyła go na ladzie i poszła przygotować lody. Następnie pojawiły się dwie osoby, twierdząc, że wystawiają jej mandat i musi go zapłacić. Kontrolerzy pytali też o wiek i narodowość.

Nagranie z monitoringu jednoznacznie pokazuje, że paragon został wydrukowany, ale kontrolerom nie spodobał się sposób, w jaki kobieta wydała go klientowi. Marlena Godala, menadżerka sieci lodziarni, twierdzi, że pracownica działała zgodnie z przepisami i wydała paragon w prawidłowy sposób.

Ekspert prawa podatkowego, Łukasz Walasik, potwierdza, że nie ma precyzyjnych przepisów dotyczących sposobu wydawania paragonów. Według niego pokazanie paragonu klientowi jest wystarczające. Klient nie jest zobowiązany do jego odebrania.

Urząd celno-skarbowy początkowo nie przyjął odwołania, ale po interwencji programu i zainteresowaniu sprawą koszty mandatu zostały zwrócone. Krajowa Administracja Skarbowa wysłała pismo do sądu, w którym prosiła o uchylenie mandatu nałożonego na sprzedawczynię lodów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

154 komentarze

 1. I w tej sytuacji pracownicy cwelno-skarbonki powinni ponieść karę dyscyplinarna, zostać ukarani odsetkami za to że izba cwelna dysponowała czyjąś gotówką, oraz zapłacić grzywnę na wybrany przez lodziarnię cel charytatywny w ramach rekompensaty za pomówienie

 2. Byle by uwalić prostego człowieka, jak nie wydanie paragonu za wymianę żarówki, gdzie człowiek sam od swojego auta wydał i narażał się na mandat od policji, czy też gość co dostał paragon i wybiegł ze sklepu, twierdząc że go nie dostał i też mandat, oni są dla nas a nie my dla nich

 3. A ja myślę że to nie powinien być koniec. Skoro mandat został nałożony niewłaściwie to dwójka urzędników która go nałożyła z racji że byli we dwoje każdy z nich powinien pokryć niewłaściwie nałożony mandat, a to że próbowali wyłudzić mandat w wysokości 3000zl powinni go wspólnie po 1500 na osobę sami go opłacić.

 4. Banda kretynów i złodzieji ! Czepiają się ludzi pracujących którzy i tak ponoszą coraz większe koszty prowadzenia działalności ! To już nie pierwszy taki przypadek i dopóki urzędnicy nie będą ponosić odpowiedzialności za swoje błędy nic się nie zmieni na lepsze

 5. Od dawna takie rzeczy się dzieją. Pracowałem ileś lat w monopolowym i szef uczulał, że robią takie prowokacje. Udają śpieszących się klientów, wpadają kupić, np paczkę zapałek i w drzwi…a za chwilę wraca i wypisuje mandat, że klient nie dostał paragonu do ręki, bo przecież powinienem przeskoczyć przez ladę, dogonić klienta i mu wcisnąć dowód zakupu na siłę 😉

 6. Bo to się Prawo i sprawiedliwie. Jeśli pracownik handlu nie wystawi paragonu przed pobraniem gotówki to naraża się na mandat do wysokości jego miesięcznego wynagrodzenia.

  Więcej szczegółów poniżej
  https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/zakup-kontrolowany-nowe-narzedzie-obowiazki-i-uprawnienia-przedsiebiorcy-nabycie-sprawdzajace-aa-w5ro-UWAS-8evo.html

  Często później równowartość takiej kary dostaje przedsiębiorca za złe wdrożenie pracownika.

  Bo rząd wspiera rodzime firmy

 7. We Wrocławiu była taka ciekawa sytuacja że Pani wzięła w sklepie jakiś towar, położyła wyliczoną kwotę na ladzie i od razu poszła w swoją stronę, sprzedawczyni wzięła pieniądze, wydrukowała paragon, a że klientka była już daleko od razu go zgniotła i wrzuciła do śmietnika jak Pan Bóg przykazał. I dostała od kontrolera mandat za nieskuteczne dostarczenie paragonu klientowi. Nie przyjęła, zawołała policję która zasugerowała żeby zapłacić dla świętego spokoju.
  Jak tą sytuację opisać? Qrestwo? Sqrwysyństwo? Nie wiem czy są inne możliwości

 8. przecież po to są specjalne podkładki gdzie kładzie się pieniądze żeby z nich korzystać podobnie jak paragony z wydaną resztą.. kładzie się na podstawce a nie na ladzie… ( Ze względów higienicznych) a dawanie do ręki …?! to chyba paniom ze skarbówki profesje się pomyliły?!

 9. KONTROLER DO ZWOLNIENIA!
  Zabrać mu lata pracy i niech od nowa zaczyna!!!!

  NIE PŁACIĆ!!! Kasa samoobsługowa tez nie daje paraogonu do ręki!!!! Sądzic się z nim! Żeby stracił prace i wszystko co ma!!!!

  DAJCIE JEGO NAZWISKO ŻEBY OSTRZEC INNYCH ZA FRJ… TRZEBA W DU.. włożyć paragon żeby poczuł ze go ma

 10. A ja nie chcę żeby mi sprzedawcy wciskali paragon do ręki … położył na ladzie ok, chcę zabrać zabieram,nie to zostawiam. I tak to powinno wyglądać,a nie ze sprzedawca będzie mnie ścigał bo nie zabralam paragonu. Pewnie kontrolujący się nie spodziewali że są nagrania…i wyszło nieciekawie…

 11. Norma, szukają pieniędzy gdzie popadnie. Wystarczy że sprzedawca położy paragon pod kubek obok reszty zamiast prosto do rąk kupującego żeby nie zwiało jak to często ma miejsce i to już jest powód do wlepienia mandatu. Nieważne ze paragon został klientowi wydany i był wybity prawidłowo… naloty robią coraz częściej na lokalne sklepiki. W tamtym roku przez okres letni jedna znajoma w lodziarni dostała 4 razy taki mandat… I jak tu młodych ludzi zachęcać do zostania w tym „pięknym kraju”. Ważne ze ci co głosują na poPIS dostaną 800 plus.

 12. Nie ma w zapisie czegoś takiego jak prawidlowe wydawanie paragonu . paragon wydrukowany – paragon wydany klijent nie jest zoobowiazany do jego zabrania ewentualnie może . No ale cóż jaki rzad PiS-u ( kary kary ) tacy jego pisowscy kontrolerzy , a pewnie konkurencja i znajomości zadziałały

 13. Nie wierzę że można być takim podłym człowiekiem i nikomu nie potrzebnym pasożytem. To jest dosłownie legalna mafia która może okraść pracowitego człowieka w biały dzień i to pod ochroną policji. Powinniśmy poznać imiona i nazwiska tych złodziei i ich poddać jakiemuś ostracyzmowi żeby odczuli że nie są tu mile widziani. Do żuli mam milion razy większy szacunek niż do tych cw*li.

 14. Skarbówka to może mi zrobić loda. a ja im kiełbasę w ryj i bez paragonu działalność nierejestrowana i poszli na *** Dajcie ludzią zarabiać a nie kary dają nie roby pierdolone Urząd Skarbów jedną sprawę windykacji 4 osoby prowadzą i żadna nic nie wie to ja przełączę do koleżanki albo podam numer który nie odbiera tel. I w ten sposób 5 leni jebanych pije kawę pierdoli głupoty 8 godzin i jeszcze kurwą źle w dupach opieszałość jakim prawem dzwonisz do nich z kary 2 tys . Zrobiło się dodatkowo 1.5 tys zł wydatki egzekucyjne tz. Wysłanie 1 listu poleconego z zawiadomieniem o długu skarbowym a jak zapłacone było to wydatki egzekucyjne kurwy nawet tele nie umieją odebrać a jeszcze raz tyle liczą

  • Zaraz po Urzędzie Skarbowym najgorsze instytucje to ZUS i NFZ Ukraińcom w dupę wchodzą wazeliny a obywatelowi swojemu kraju nawet pomudz lub udzielić informacji nie umieją albo kurwy każą pisać o prośbę o zaświadczenie że nie mam długu w skarbówce jak by nie mogła pizda powiedzieć mi przez telefon skoro 5 razy i tak o PESEL pytała i pierdoli mi że nie ma pewności czy to ja bo kurwie nie chce się sprawdzić w komputerze . I w ten sposób kurwa 8 osób po znajomościach pije kawę 8 godzin gdzie 1 osoba mogła by ogarnąć temat w 1 godzinę od A do Z ale kurwa nie lepiej bradz pieniądze obywateli i z gusta dupa siedzieć i w pasjansa grać na komputerze

Anna Fotyga nie potrafi wyjaśnić swojego podpisu na dokumencie reparacyjnym (wiadomosci.wp.pl)

Samorząd dolnośląski przejął linię kolejową Jelenia Góra-Lwówek Śląski (gazetawroclawska.pl)