w

Silne wichury w Małopolsce doprowadziły do śmierci pięciu osób, w tym dwoje dzieci (zakopane.naszemiasto.pl)

Niedawno Małopolskę dotknęły katastrofalne wichury, które uderzyły głównie w Podhale. W drugi dzień świąt silne wiatry spowodowały śmierć pięciu osób, a do tego uszkodziły ponad 30 dachów na obszarze całego Podhala. Wichura powaliła też drzewa, powodując zniszczenia w kilkudziesięciu samochodach.

W Poniedziałek Wielkanocny służby ratunkowe odnotowały ponad 80 interwencji, głównie w Zakopanem, Witowie i Dzianiszu na terenie powiatu tatrzańskiego, a także ponad 160 interwencji w powiecie nowotarskim. Najtragiczniejsze zdarzenia miały miejsce w Zakopanem i Rabce – wiatr powalił drzewa, przewracając je na ludzi.

W Zakopanem wichura spowodowała śmierć 22-letniej kobiety, gdy na jej samochód runęło drzewo. Inne drzewo spowodowało śmierć 9-letniego chłopca. Natomiast w Rabce drzewo upadło na trzy osoby, zabijając dwie kobiety i 6-letnie dziecko.

Na skutek wichur uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów. Co więcej, wiatr zerwał ponad 30 dachów w powiecie tatrzańskim oraz około 20 dachów w powiecie nowotarskim. Z kolei w Suchej Beskidzkiej drzewo upadło na groby.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjanci podsumowali ostatni weekend na pomorskich drogach (dziennikbaltycki.pl)

Tłumy wiernych na nocnej rezurekcji w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (katowice.naszemiasto.pl)