w

Policjanci podsumowali ostatni weekend na pomorskich drogach (dziennikbaltycki.pl)

W ciągu ostatniego weekendu pomorskie drogi obfitowały w niebezpieczne zdarzenia, doprowadzając do jednej ofiary śmiertelnej i ośmiu rannych. Pomorska policja poinformowała, że w sumie zanotowano 160 kolizji oraz 9 wypadków, a do tego zatrzymano 46 nietrzeźwych kierowców.

Do śmiertelnego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na DW222 w Trzcińsku (pow. starogardzki), gdzie zginął 35-letni mężczyzna. Jednakże pomimo tej tragedii pomorska policja zaznaczyła, że w tym roku było bezpieczniej na drogach niż w roku poprzednim.

Warto dodać, że w 2023 r. w tym samym okresie odnotowano 15 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 13 zostało rannych. Łącznie zarejestrowano 153 kolizje i zatrzymano 31 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci apelują, aby zachować rozsądek i zdejmować nogę z gazu podczas powrotu ze świątecznych wyjazdów. Nawołują też, aby kierowcy byli wypoczęci i trzeźwi. W związku ze wzmożonym ruchem po świętach policjanci postanowili częściej patrolować pomorskie drogi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Groźny wypadek na ulicy Gdańskiej w Rębiechowie. Jedno z aut zakończyło podróż dachowaniem (dziennikbaltycki.pl)

Silne wichury w Małopolsce doprowadziły do śmierci pięciu osób, w tym dwoje dzieci (zakopane.naszemiasto.pl)