w

Tłumy wiernych na nocnej rezurekcji w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (katowice.naszemiasto.pl)

Podczas wigilii paschalnej w noc Zmartwychwstania Pańskiego w kościołach zgromadziły się tłumy wiernych, aby wziąć udział w tej doniosłej uroczystości. Wiele osób przybyło do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie modlono się i celebrowano zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Warto zaznaczyć, że ceremonia ta jest częścią triduum paschalnego.

Podczas uroczystej wigilii paschalnej w Archikatedrze Chrystusa Króla oraz innych kościołach liczni wierni świętowali zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczęcie ceremonii nastąpiło przed świątynią, gdzie zapalono paschał – specjalną świecę wielkanocną o głębokim znaczeniu symbolicznym.

Świeca paschalna, ozdobiona literami alfa i omega, symbolizuje początek i koniec historii zbawienia ludzkości przez Jezusa Chrystusa. Światło tej świecy rozprasza mrok kościoła, obrazując obecność Chrystusa, który nadaje sens ludzkiemu życiu.

Jednym z kluczowych momentów nocnej ceremonii jest uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Procesja ogłasza zmartwychwstanie Chrystusa i zachęca wszystkich do uczestnictwa w Jego triumfie. Ponadto, stanowi też symboliczne wezwanie dla ludzi i całego stworzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

    • Łukasz Fisher religia to nie tylko narzędzie, ale również wymówka żeby nie brać odpowiedzialności za swoje działania😩 np. W imię Boga najeżdżali , zabijali, plądrowali, palili na stosach, torturowali, gwałcili itd. Ale nigdy nie przyznali że robili to z własnej chciwości, żądzy czy innych pospolitych pobudek. Kiedy ktoś nie chce brać na siebie odpowiedzialności, do dziś woli mówić że bóg tak chciał, czy że to bóg taki los komuś przypisał 😵‍💫 lenistwo i brak poczucia odpowiedzialności sprawiają że tak ludziom lepiej. W razie potrzeby pójdzie się wyspowiadać i co mu zrobisz 🤷‍♀️ bóg mu wybaczy więc wszystko gra 🥹

Silne wichury w Małopolsce doprowadziły do śmierci pięciu osób, w tym dwoje dzieci (zakopane.naszemiasto.pl)

Sprzedawali ciastka z marihuaną w trzech województwach. Zatrzymano 12 podejrzanych (gazetakrakowska.pl)