w

SG zatrzymała czterech Irańczyków w Gubinie. Nielegalnych imigrantów przewoził estoński „kurier” (gazetalubuska.pl)

Czterej obywatele Iranu zostali zatrzymani w Gubinie przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę, korzystając z usług „kuriera” z Estonii.

W czwartek funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzali kontrole w Gubinie. W ramach swoich działań zatrzymali hondę z estońskimi tablicami rejestracyjnymi, którą kierował 50-letni Estończyk. Mężczyzna przewoził czworo migrantów z Iranu.

Irańczycy nie posiadali dokumentów na legalny pobyt w Polsce. Zostali schwytani podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej. Zatrzymanych umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, a do tego wszczęto postępowanie w sprawie deportacji.

Kierowca z Estonii usłyszał zarzuty za udzielanie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu również został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do lat 3 więzienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Fabryka Wody w Szczecinie zaprasza na testowanie atrakcji wodnych. Zapisy od 26 marca (gs24.pl)

Plany stworzenia bazy lotnictwa śmigłowcowego Wojska Polskiego w Świdniku (www.lublin112.pl)