w

Setki rowerzystów na imprezie Małopolska Tour w Wadowicach. Finałem wydarzenia był koncert Sylwii Grzeszczak (zakopane.naszemiasto.pl)

W niedzielę odbyło się wydarzenie Małopolska Tour w Wadowicach, któremu towarzyszyło wielkie święto rowerowe. Setki rowerzystów z Małopolski i Śląska zjechało do miasta nad Skawą, aby wziąć udział w rajdzie rowerowym, cieszyć się atrakcjami piknikowego miasteczka i oglądać występy rowerowych akrobatów. Impreza zakończyła się koncertem w wykonaniu Sylwii Grzeszczak.

W tegorocznej edycji Małopolska Tour wszystkie imprezy skupiały się w zachodniej części Małopolski. Pierwsza rozpoczęła się w maju w Trzebinii, gdzie odbył się rajd rowerowy MTB Tour nad Balatonem. Podczas rajdu rywalizowano na trasie MTB. Impreza ta miała nieco inny charakter niż pozostałe dwa wydarzenia, które odbyły się na Pustyni Błędowskiej w Kluczach oraz w Wadowicach. W Kluczach i Wadowicach postawiono na bardziej rekreacyjny charakter, skupiając się na spokojnym pokonywaniu malowniczych tras i cieszeniu się przyrodniczymi urokami.

Organizatorzy promowali turystykę rowerową nie tylko ze względu na piękne trasy, ale także zdrowotne korzyści wynikające z aktywności fizycznej, szczególnie wśród dzieci. Popularność imprezy była ogromna, a 1000 bezpłatnych pakietów startowych rozeszło się jeszcze na dwa tygodnie przed rajdem w Wadowicach.

Uczestnicy rajdu otrzymali bezpłatne pakiety startowe, w tym koszulki Małopolska Tour. Natomiast na zwycięzców czekały pamiątkowe medale. Dla najmłodszych była także możliwość wzięcia udziału w mini rajdzie rowerowym, znanym jako Kids Race. Ponadto, wszyscy goście pikniku mieli okazję wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak rower, wejściówki do różnych parków rozrywki czy bilety do muzeów i zamków.

Jak zaznaczył burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński, najważniejszym punktem imprezy był bezpłatny koncert Sylwii Grzeszczak, który przyciągnął tłumy miłośników dobrej muzyki.

Region Pustyni Błędowskiej oraz okolice Wadowic zachwyciły wielu rowerzystów, którzy mieli okazję korzystać z rozwijającej się infrastruktury rowerowej. Gmina Wadowice aktywnie wspiera rozwój turystyki rowerowej, planując nowe trasy, takie jak Velo Skawa. Obecnie rowerzyści mogą korzystać z trasy od Wadowic do Ponikwi. Co więcej, w planach jest także jej przedłużenie do Jeziora Mucharskiego oraz połączenie z Wiślaną trasą rowerową. Jest to ważny krok w rozwoju turystyki rowerowej w regionie.

Warto dodać, że budowa nowego odcinka drogi rowerowej z Ponikiwi nad jezioro została zaplanowana na 15 listopada i kosztowała 4,7 mln zł. Wkrótce ma też być gotowe pozwolenie budowlane na odcinek Wadowice – Zator, który będzie liczyć ponad 20 km.

Krótko mówiąc, turystyka rowerowa w Małopolsce rozwija się dynamicznie, a trasy rowerowe stają się jej znakiem rozpoznawczym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Bartosz Bańbor wicemistrzem MIMP. 16-letniego żużlowca dopingowało 4 tysiące kibiców (kurierlubelski.pl)

Zakończono weryfikację merytoryczną Zielonego Budżetu Katowic. Propozycje to m.in. ogród lawendowy, łąki kwietne i domki dla zwierząt (dziennikzachodni.pl)