w

Bartosz Bańbor wicemistrzem MIMP. 16-letniego żużlowca dopingowało 4 tysiące kibiców (kurierlubelski.pl)

Stadion przy Al. Zygmuntowskich pękał w szwach od około 4 tysięcy kibiców, którzy zgromadzili się na trybunach. Tłumy przybyły na stadion, aby wspierać juniora Platinum Motoru Lublin, Bartosza Bańbora, startującego w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bartosz Bańbor to 16-letni żużlowiec, który zdobył wicemistrzostwo kraju, wywołując w ten sposób ogromną ekscytację wśród swoich fanów.

Turnieje indywidualne zazwyczaj nie przyciągają takiej uwagi, jak PGE Ekstraliga, jednak Lublin był tutaj wyjątkiem. Złożony z czterech tysięcy kibiców tłum stworzył jedną z największych publiczności w historii MIMP, generując atmosferę jak podczas święta sportowego. Dzięki temu młodzi żużlowcy mogli poczuć, że uczestniczą w wyjątkowo ważnej rywalizacji.

Mateusz Cierniak wycofał się z turnieju z powodu urazu

Niestety, główny faworyt, Mateusz Cierniak, musiał wycofać się z turnieju z powodu urazu, pozostawiając pole rywalizacji Bartoszowi Bańborowi, reprezentantowi drużyny lubelskiej. 16-latek nie zawiódł oczekiwań i swoją doskonałą jazdą oraz zdobyciem tytułu wicemistrza dostarczył kibicom wielu powodów do radości.

Młodzieżowym mistrzem Polski został Bartłomiej Kowalski ze Sparty Wrocław, który dominował w większości swoich startów, z wyjątkiem jednego wyścigu. Drugie i trzecie miejsce na podium rozstrzygnięto w biegu dodatkowym, w którym udział wzięło czterech zawodników.

Bartosz Bańbor objął prowadzenie od pierwszych metrów i utrzymał je przez cały wyścig. Oskar Paluch był drugi przez trzy okrążenia, ale nie zdołał odeprzeć ataku Damiana Ratajczaka z Unii Leszno, co przypieczętowało końcową klasyfikację.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Silna lista PiS w Lubuskiem: Kandydaci są gotowi na zdobycie zwycięstwa w wyborach (gazetalubuska.pl)

Setki rowerzystów na imprezie Małopolska Tour w Wadowicach. Finałem wydarzenia był koncert Sylwii Grzeszczak (zakopane.naszemiasto.pl)