w

Sanepid ostrzega przed truskawkami skażonymi wirusem (www.rmf24.pl)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące partii truskawek, które docierają do Polski z Maroka. Jak twierdzą inspektorzy, towar zawiera wirusa, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

W ostatnich dniach GIS przekazał informację o zanieczyszczonej partii truskawek, pochodzących z Maroka. Jak relacjonują inspektorzy sanitarni, w truskawkach wykryto niebezpieczny wirus, w związku z czym nie należy spożywać tego produktu.

Należy wiedzieć, że spożycie zanieczyszczonego produktu niesie ryzyko zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A. Wspomniany produkt to świeże truskawki o numerze partii 0000/13-3120/2095, pochodzące z Maroka.

Truskawki zostały wprowadzone do obrotu w Polsce przez Jeronimo Martins Polska (Kostrzyn) i REDENBERG (Ruda Śląska). Truskawki znajdowały się w obrocie w dniach 11-12 marca.

W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla wirusowego zapalenia wątroby typu A należy skonsultować się z lekarzem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12-latek dokonał fałszywego zgłoszenia, stawiając na nogi policjantów i strażaków (gazetakrakowska.pl)

Jarosław Kaczyński nie złożył pełnej przysięgi przed komisją ds. Pegasusa (www.polsatnews.pl)