w

Rzecznik rządu krytykuje słowa Donalda Tuska o „unieważnieniu” referendum (i.pl)

Rzecznik rządu, Piotr Müller, wypowiedział się w związku ze słowami Donalda Tuska na temat referendum. Szef PO stwierdził, że „unieważnia” to referendum, ponieważ według niego jest to działanie przekraczające kompetencje.

Rzecznik rządu w programie „Kwadrans polityczny” na TVP1 skomentował ostatnie słowa Tuska. Szef PO ogłosił unieważnienie referendum, uznając je za niewiążące prawnie. Deklaracja ta padła na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Piotr Müller, rzecznik rządu, zauważył, że Donald Tusk przyjmuje rolę Sądu Najwyższego, stwierdzając ważność referendum. Rzecznik podkreślił, że takie referendum stwarzałoby problemy dla Platformy Obywatelskiej, ograniczając niektóre plany polityczne.

Referendum jest częścią kampanii wyborczej PiS

Odpierając zarzuty, Müller odrzucił pomysł, że referendum jest częścią kampanii wyborczej PiS. Podkreślił, że pytania referendum dotyczą istotnych kwestii, których obawiają się rywale polityczni. Müller zaproponował wysoką frekwencję, twierdząc, że powinna przekroczyć 50%. Z tego względu zasugerował zorganizowanie referendum w dniu wyborów.

Rzecznik rządu skomentował również start Michała Kołodziejczaka z Agrounii z listy Koalicji Obywatelskiej. Müller krytycznie ocenił tę decyzję, zastanawiając się, jak Kołodziejczak będzie głosował w sprawach związanych z pakietem Fit for 55 oraz ograniczeniami w hodowli, które wspierane są przez PO.

Müller podkreślił, że nie jest pewne, czy Kołodziejczak zostanie wybrany do Sejmu. Wyraził też nadzieję, że wyborcy nie poprą nietypowych koalicji. Dodał również, że Donald Tusk próbuje zapełnić lukę pozostawioną po potencjalnej koalicji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Paweł Kukiz wyraził zdanie na temat referendów w Polsce. Skomentował też pytania zaproponowane przez PiS (i.pl)

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa przygotował uchwałę o standardach ochrony zieleni (gazetakrakowska.pl)