w

Rolnicy zamierzają wzmocnić protesty przy niemieckiej granicy (www.rmf24.pl)

Rolnicy zamierzają zaostrzyć protesty, stawiając na jeszcze bardziej radykalne działania, w tym całkowite blokady tras i przejść granicznych, zwłaszcza na zachodniej granicy. Władze informują, że ciągniki mogą spowodować poważne utrudnienia na autostradzie A2 w okolicach Świecka oraz na drodze S3 koło Myśliborza.

Od soboty rolnicy planują eskalację swojej akcji protestacyjnej poprzez wdrożenie całodobowej blokady drogi S3 w rejonie węzła Myślibórz. Rolnicy ogłosili, że ciągniki wyruszą z Renic po godzinie 14:00. Jak na tę chwilę protest ma utrzymywać się do 20 marca. Ponadto należy zaznaczyć, że rolnicy mają też w planach działania na granicy polsko-niemieckiej w Krajniku Dolnym.

W związku z protestami wystąpią znaczne utrudnienia dla kierowców na autostradzie A2, gdzie rolnicy z Lubuskiego, wspierani przez niemieckich farmerów, planują blokadę w rejonie głównego przejścia granicznego. Zarządzająca trasą spółka Autostrada Wielkopolska namawia do wybierania tras objazdowych, zarówno w przypadku osobówek, jak i ciężarówek.

Planowane działania rolników spotykają się też z oporem przedsiębiorców z okolic Słubic, którzy protestują przeciwko blokadom. Właściciele firm transportowych, stacji paliw, warsztatów samochodowych i innych podmiotów skarżą się na paraliżujący charakter protestu, ponieważ przynosi im straty finansowe.

Warto dodać, że w przyszłym tygodniu traktory ponownie pojawią się na ulicach Szczecina, a we wtorek planowana jest manifestacja przed Urzędem Wojewódzkim.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Nawiązałem kontakt z obcą cywilizacją! Przekazali mi telepatycznie, że mam znaleźć jak największą liczbę osobników homo sapiens, którzy zechcą dobrowolnie raz w miesiącu bądź tygodniu wpłacać z góry ustaloną kwotę pieniężną na konto w ramach międzygwiezdnej integracji i pełnego ujawnienia informacji wyższych form inteligencji. Wszystkich chętnych i zainteresowanych proszę o kontakt priv👌 Messenger lub Whatsapp +48 728 599 495

Zadzwonił na policję, że ktoś mu się włamał do busa, a potem rzucił się na mundurowych (gazetakrakowska.pl)

Koreański Eximbank zwiększa wsparcie dla Polski w zakupach zbrojeniowych (www.polon.pl)