w

Rolnicy protestują na Podhalu. Na drogi wyjechała flota stu ciągników (zakopane.naszemiasto.pl)

W ramach ogólnopolskiego strajku rolników na drogach Podhala pojawiła się flota około stu maszyn rolniczych. Motywacją protestu jest sprzeciw wobec planowanego Zielonego Ładu, który – zdaniem protestujących – może doprowadzić do całkowitego upadku rolnictwa.

Protest rolników na Podhalu podzielił się na dwie grupy: pierwsza udała się do Chyżnego, gdzie zablokowała przejście graniczne, a druga zebrała się w Ludźmierzu, skąd wyruszyła w kolumnie traktorów w stronę Nowego Targu. Na głównych drogach prowadzących do miasta w proteście uczestniczy około stu ciągników eskortowanych przez policję.

Mimo że rolnicy nie blokują dróg, ich przejazd powoduje pewne utrudnienia. Przykładem może być kolumna traktorów, która jechała zakopianką.

Rolnicy wyrażają swoje niezadowolenie z Zielonego Ładu. Według nich takie rozwiązanie narzuca zbyt dużą biurokrację i limity, co utrudnia prowadzenie gospodarstw rolnych. Ponadto, wyrażają również sprzeciw wobec importu zboża i innych produktów rolnych z Ukrainy, twierdząc, że polskie produkty zalegają w magazynach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kolejna dostawa sprzętu wojskowego z Korei Południowej. Do gdyńskiego portu dotarły czołgi K2GF (portalobronny.se.pl)

Czy język śląski zostanie uznany za język regionalny? Dziś pierwsze czytanie projektu ustawy w Sejmie (dziennikzachodni.pl)