w

Kolejna dostawa sprzętu wojskowego z Korei Południowej. Do gdyńskiego portu dotarły czołgi K2GF (portalobronny.se.pl)

Wczoraj do portu w Gdyni zawinął statek z Korei Południowej, który dostarczył sprzęt wojskowy w postaci czołgów K2GF od Hyundai Rotem. Jest to kolejna dostawa w tym miesiącu. W sumie tegoroczne dostawy z Korei mają objąć ponad 50 takich pojazdów.

Wiceminister obrony Paweł Bejda poinformował, że z Korei Południowej dotarło 11 czołgów K2 dla polskich Wojsk Lądowych, zgodnie z umową z 2022 roku. Poprzednia dostawa miała miejsce osiem dni wcześniej.

Aktualnie trwają rozmowy dotyczące spolonizowanej wersji czołgu K2PL, planowanej we współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym. Jest to część długoterminowego planu, który zakłada pozyskanie nawet 1000 czołgów K2, dzięki czemu będzie również możliwy eksport dla innych krajów europejskich.

Propozycja firmy Hyundai Rotem zakłada modyfikacje czołgów K2PL, aby lepiej odpowiadały polskim wymaganiom. Modyfikacje obejmują wzmocnienie opancerzenia i zastosowanie aktywnego systemu ochrony. Czołgi te znane są jako K2 Black Panther. Warto dodać, że należą do jednych z najnowocześniejszych maszyn wojskowych na świecie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Skazany przestępca seksualny ukrywał się przed policją. 56-latek chciał uniknąć pobytu w więzieniu (dziennikbaltycki.pl)

Rolnicy protestują na Podhalu. Na drogi wyjechała flota stu ciągników (zakopane.naszemiasto.pl)