w

Ratownicy znaleźli ciało turysty w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości (zakopane.naszemiasto.pl)

W sobotę Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpieczyło i przetransportowało ciało turysty, który zmarł wskutek upadku z dużej wysokości. Incydent miał miejsce w okolicach Zawratowej Turni w Tatrach Wysokich.

Kamil Suder, dyżurny ratownik TOPR, poinformował, że ciało mężczyzny odnaleziono w piątek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych. Z uwagi na późną porę i trudne warunki atmosferyczne ratownicy nie byli w stanie przetransportować ciała, dlatego działania te przełożono na sobotę.

Dnia 16 grudnia zwłoki turysty zabrał śmigłowiec wojskowy, który wspomaga akcje ratownicze TOPR na obszarze Tatr. Wiadomo, że mężczyzna zmarł na miejscu wskutek upadku z dużej wysokości. Aczkolwiek nie ma pewności, kiedy dokładnie doszło do tragedii – czy w piątek, czy wcześniej. Należy zaznaczyć, że turysta podróżował na szlaku w pojedynkę.

W Tatrach panują trudne warunki turystyczne, a powyżej 1700 metrów obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed niebezpieczeństwem związanym z warunkami pogodowymi – nieprzebytym śniegiem, zaspami, ograniczoną widocznością, oblodzeniami oraz cienkim lodem na stawach. Z tego względu namawia do wyposażenia się w odpowiedni sprzęt, m.in. czekan, raki, latarkę i naładowany telefon.

Ponadto, przyrodnicy dodają, że osoby wybierające się w góry powinny też mieć doświadczenie w tak trudnych wyprawach, a także umiejętności oceny zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnych warunków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

W Gdyni i Sopocie odstrzelą 20 dzików z powodu zagrożenia ASF (dziennikbaltycki.pl)

Kierowcy meldują się w Katowicach z powodu zmian w polityce parkingowej (wmetropolii.pl)