w

Kierowcy meldują się w Katowicach z powodu zmian w polityce parkingowej (wmetropolii.pl)

W Katowicach nastąpiły zmiany w polityce parkingowej, która ogranicza dostęp samochodów do centrum miasta. W ramach tych zmian wprowadzono centra przesiadkowe na obrzeżach, zmniejszono miejsca postojowe i podniesiono ceny parkowania dla pozamiejscowych. A to z kolei doprowadziło do wzrostu liczby kierowców zarejestrowanych w mieście.

W listopadzie 2023 roku liczba zarejestrowanych osób w Katowicach wzrosła o 100%, przy jednoczesnym spadku pojazdów wjeżdżających lub przejeżdżających przez miasto. Warto dodać, że centra przesiadkowe zapełniają się nieustannie rosnącą liczbą parkujących pojazdów.

Wymóg posiadania meldunku dla preferencyjnych opłat spowodował ponad 100% wzrost liczby osób meldujących się w Katowicach w listopadzie 2023 w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost zanotowano także w październiku i wrześniu, jeszcze przed wejściem w życie nowych zasad.

Od wprowadzenia zmian zauważalny jest spadek liczby pojazdów wjeżdżających do Katowic. Za dane te odpowiedzialny jest system monitoringu aut, który rejestruje ich ilość w różnych punktach miasta i określa, czy pojazdy pozostają w centrum, czy odjeżdżają.

Statystyki pokazują znaczący spadek liczby pojazdów wjeżdżających do Katowic, zwłaszcza po zmianach w polityce parkingowej. Liczba aut przejeżdżających przez Katowice w ciągu doby zmniejszyła się ze 126 tys. do 64 tys., co świadczy o redukcji ruchu w śródmieściu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ratownicy znaleźli ciało turysty w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości (zakopane.naszemiasto.pl)

Ktoś urządził sobie składowisko śmieci na chronionym obszarze w Dolinie Prądnika (gazetakrakowska.pl)