w

Prokuratura postawiła zarzuty rektorowi Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie (gs24.pl)

Rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie, Waldemar U., został oskarżony o przekupstwo oraz płatną protekcję czynną. Pomimo oskarżenia nie trafi do aresztu.

Kilka dni temu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech rektorów prywatnych uczelni w związku ze śledztwem nadzorowanym przez Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach. Wśród zatrzymanych znaleźli się rektorzy uczelni z Konina, Częstochowy i Szczecina.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która w zamian za korzyści majątkowe wystawiała fałszywe dokumenty ukończenia studiów i dyplomy MBA. Dokumenty te umożliwiały zasiadanie w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Zatrzymani rektorzy działali w zmowie, oferując korzyści majątkowe przedstawicielom Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zamian za wpływanie na decyzje dotyczące ich uczelni. CBA przeszukało miejsca zamieszkania oraz gabinety zatrzymanych, zabezpieczając nośniki danych i dokumentację.

Prokurator postawił im zarzuty przekupstwa i płatnej protekcji czynnej, a wobec jednego z podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policji. Ponadto, jeden z rektorów został też aresztowany na dwa miesiące.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pijany 19-latek zniszczył witraż kościelny i baner wyborczy w Gostyniu. Tłumaczył się, że niewiele pamięta (gloswielkopolski.pl)

Liczne wady po 3-letnim remoncie linii Czerwieńsk–Zbąszynek za 136 mln zł (gazetalubuska.pl)