w

Liczne wady po 3-letnim remoncie linii Czerwieńsk–Zbąszynek za 136 mln zł (gazetalubuska.pl)

Modernizacja 43-kilometrowego odcinka kolejowego Czerwieńsk – Zbąszynek trwała aż 3 lata i kosztowała 136 mln zł. Niestety, jak się okazało, prace remontowe zostały źle wykonane i wykryto wady w sześciu miejscach, w tym na trzech przejazdach.

Mieszkańcy regionu, zwłaszcza osoby podróżujące do większych miast jak Gorzów Wielkopolski czy Warszawa, liczyli na szybszy koniec modernizacji. Ostatnie trzy lata wiązały się z uciążliwymi utrudnieniami, przesiadkami i kursowaniem autobusami komunikacji zastępczej.

Remont odcinka napotykał liczne problemy na swojej drodze, co doprowadziło do rozwiązania umowy z wykonawcą przez PKP PLK. Prace były opóźniane przez brak zaangażowania wykonawcy oraz kradzieże na terenie inwestycji, z racji czego zwiększały się koszty i wydłużały terminy.

Co więcej, podczas eksploatacji trasy wykryto wady w sześciu miejscach. PKP PLK zobowiązało wykonawcę do usunięcia usterek.

Na początku 2023 roku, po wznowieniu przejazdów pociągów, wymieniono szyny, podkłady i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycję za około 136 mln zł współfinansowała Unia Europejska.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prokuratura postawiła zarzuty rektorowi Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie (gs24.pl)

Pijany 19-latek z Zimbabwe przejechał przez chodnik w centrum Lublina i uderzył w drzewo (www.lublin112.pl)