w

Prokuratura oskarżyła Tomasza Lisa o nielegalne reklamowanie alkoholu w Newsweeku. Do sądu wpłynął już akt oskarżenia (i.pl)

Tomasz Lis stawił się przed sądem w związku z oskarżeniem dotyczącym reklamy alkoholi zamieszczonej w dodatku do czasopisma. Były redaktor naczelny tygodnika “Newsweek” nie przyznaje się do winy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa–Mokotów skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi L., na podstawie zawiadomienia złożonego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Oskarżenie dotyczy naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi związanych z reklamą alkoholi w dodatku do “Newsweeka”.

Tomasz L. jest oskarżony o prowadzenie reklamy napojów alkoholowych, takich jak wódka, brandy, whisky i likiery, przez rozpowszechnianie znaków towarowych, symboli graficznych, cen i odnośników do stron dystrybutorów w bezpłatnym dodatku do tygodnika. Oskarżenie dotyczy okresu od 27 listopada do 3 grudnia 2017 r., gdy Tomasz L. był redaktorem naczelnym.

Tomasz Lis nie przyznaje się do oskarżeń i uważa je za absurd

W toku postępowania Tomasz L. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jego wyjaśnienia zostały zweryfikowane negatywnie. Za takie przewinienie grozi mu grzywna od 10 tys. do 500 tys. złotych.

W kwietniu tego roku prokuratura ogłosiła zarzuty wobec byłego redaktora “Newsweeka”. Tomasz Lis odniósł się do nich na Twitterze, kwestionując absurdalność zarzutów i wyrażając swoje preferencje co do nazwy “Tomasz L.” zamiast “Tomasz Lis”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Katastrofa samolotu Cessna w Chrcynnie. Pięć osób zginęło, osiem zostało rannych (i.pl)

Brzezie: Policja poszukuje kierowcy – prawdopodobnie spowodował wypadek, raniąc osiem osób (i.pl)