w

Projektant tunelu na Wielkiej Krokwi zgarnął prestiżową nagrodę w dziedzinie architektury (zakopane.naszemiasto.pl)

Przemysław Gawęda z pracowni Archigeum zdobył tytuł Architect of The Year Awards 2023. Prestiżowa nagroda The Architecture Community została mu przyznana za dwa wybitne projekty. Pierwszym jest „Wielofunkcyjny Stadion Biathlonowy na Kubalonce”, za co zgarnął tytuł „Architekt roku 2023”. A drugi to „Inteligentny tunel na rozbiegu skoczni narciarskiej Wielka Krokiew”, który zapewnił mu nagrodę w kategorii „Obiekt sportowy i rekreacyjny roku 2023”.

Podczas przyjmowania nagrody Przemysław Gawęda podziękował swojemu całemu zespołowi projektowemu. Zaznaczył, że projekty wynikają z osobistych pasji, a powstająca architektura opiera się na przekonaniach projektowych całego zespołu.

Nagroda The Architecture Community – Architect of The Year Awards 2023 należy do elitarnego grona w świecie architektury. Zwraca uwagę na innowacyjność, nowatorskie podejście oraz ich wpływ na przyszłość projektowania architektonicznego.

Należy podkreślić, że Przemek Gawęda został niedawno uwzględniony na liście „40 UNDER 40”, którą stworzyło Chicago Athenaeum International Museum oraz Europejskie Centrum Architektury, Dizajnu i Studiów Miejskich. Wskazuje to na jego perspektywiczne podejście do architektury w Europie przed ukończeniem 40.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Piotr „Małolat” Dudek z rekordem Guinnessa! 89-letni gdynianin to najstarszy i wciąż aktywny windsurfer na świecie (www.zawszepomorze.pl)

Wielki HUB gamingowo-technologiczny w Katowicach otrzymał 309 mln zł dofinansowania (investmap.pl)