w

Piotr „Małolat” Dudek z rekordem Guinnessa! 89-letni gdynianin to najstarszy i wciąż aktywny windsurfer na świecie (www.zawszepomorze.pl)

Pan Piotr (89 lat) został uznany za najstarszego czynnego windsurfera na świecie i otrzymał oficjalny certyfikat od księgi rekordów Guinnessa. Jest znany w środowisku surferów jako „Małolat”, pomimo że uprawia ten sport od ponad 40 lat. I na razie nie planuje zakończenia swojej pasji.

Piotr Dudek wyznał, że był zaskoczony zainteresowaniem mediów na całym świecie. Dzięki temu uświadomił sobie, jak ważny jest jego rekord. Zatwardziały windsurfer zawsze lubił stawiać sobie wyzwania, dlatego postanowił pobić ten rekord w zimie, a nie w sezonie letnim.

Małolat czekał ponad pół roku na certyfikat, który ostatecznie otrzymał podczas ceremonii w magistracie, w obecności prezydenta miasta Wojciecha Szczurka i wiceprezydenta Marka Łucyka. Szczurek zauważył, że osiągnięcie Piotra jest inspiracją i dowodem na to, że warto realizować marzenia niezależnie od wieku. Powiedział, że jest pełen uznania dla jego charakteru i determinacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gdański port zaliczył o 40% więcej przeładunków w 2022 r. niż w roku poprzednim (polska-morska.pl)

Projektant tunelu na Wielkiej Krokwi zgarnął prestiżową nagrodę w dziedzinie architektury (zakopane.naszemiasto.pl)