w

Wielki HUB gamingowo-technologiczny w Katowicach otrzymał 309 mln zł dofinansowania (investmap.pl)

Katowicki Hub gamingowo-technologiczny otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 309 mln zł w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027. Jest to część programu Innowacyjna Infrastruktura Wspierająca Gospodarkę. Realizacja tego Hubu została uwzględniona w planach programu jako operacja strategiczna.

Ostatnio zakończono konkurs na koncepcję architektoniczną dla II etapu Hubu gamingowo-technologicznego. A teraz pojawiło się jeszcze dofinansowanie na kwotę prawie 310 mln zł. Projekt Katowickiego HUB-u Gamingowo-Technologicznego został uznany za strategiczny w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027. Dofinansowanie obejmie trzy pierwsze etapy realizacji inwestycji, której celem jest przekształcenie dawnej Kopalni Wieczorek.

Hub gamingowo-technologiczny powstanie na terenie zabytkowych obiektów dawnej KWK „Wieczorek”. Plan zakłada adaptację istniejących budynków przemysłowych oraz stworzenie nowej infrastruktury. Ma to być miejsce koncentracji firm z branży gamingowej, e-sportowej i sektora technologicznego. Przewidywane jest też stworzenie biznesowego ekosystemu wokół dużych firm gamingowych.

Zbliża się zakończenie prac nad projektem adaptacji i rewitalizacji istniejących budynków, w tym zabytkowych, w rejonie Szybu Pułaski. Projekt zakłada także stworzenie przestrzeni publicznej dla właściwych powiązań funkcjonalno-przestrzennych. Planowane są przygotowania do przetargu na wybór wykonawcy pierwszego etapu inwestycji.

Prace budowlane I i II etapu mają zakończyć się do końca 2026 roku. Całkowity koszt projektu to prawie 617 mln zł. A szacowana wartość kompleksowego zagospodarowania terenu, włączając Szyb Poniatowski, to jakiś miliard złotych. 

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Projektant tunelu na Wielkiej Krokwi zgarnął prestiżową nagrodę w dziedzinie architektury (zakopane.naszemiasto.pl)

Przedstawiciel KE Jacek Wasik niedopuszczony do głosu na otwarciu tunelu zakopianki (wiadomosci.onet.pl)