w

Proces Czesława K., oskarżonego o zabójstwo żony. Na wniosek obrony wyłączona jawność postępowania (zakopane.naszemiasto.pl)

Trwa rozprawa przed Sądem Okręgowym w Tarnowie dotycząca zabójstwa Grażyny K. z Borzęcina. Kobieta ta została znaleziona martwa pod koniec lutego 2019 roku w rzece Uszwicy koło Brzeska. Według oskarżenia prokuratury, mężem 35-latki, który jest podejrzanym w tej sprawie, jest Czesław. Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Proces toczy się w trybie zamkniętym, bez udziału publiczności.

Przed sądem rozpoczął się proces Czesława K. z Borzęcina, oskarżonego o zabójstwo swojej żony, Grażyny

W toku postępowania podjęto decyzję o wyłączeniu jawności, co oznacza, że cały proces, włącznie z odczytem aktu oskarżenia, odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Jedynie ogłoszenie wyroku, bez jego uzasadnienia, będzie miało charakter publiczny.

Na posiedzeniu organizacyjnym sądu ustalono pięć kolejnych terminów rozpraw. Ostatni z nich został zaplanowany na 4 października bieżącego roku. Istnieje jednak możliwość, że w przypadku potrzeby przeprowadzenia bardziej obszernego postępowania dowodowego, będą wyznaczone kolejne terminy rozpraw – informuje sędzia.

Sprawa zaginięcia, a później śmierci Grażyny K., przyciągnęła uwagę mediów ze względu na rozległe poszukiwania kobiety. Akcje poszukiwawcze prowadzone były przez służby, takie jak policja i straż pożarna, ale również zaangażowani byli wolontariusze. Niestety, kolejne działania nie przynosiły rezultatu. Przełom nastąpił 28 lutego 2019 roku, gdy ciało poszukiwanej kobiety zostało wyłowione z rzeki Uszwicy na terenie Bielczy.

Śledczy ustalili, że 35-letnia Grażyna K. przybyła do Polski z Wielkiej Brytanii 3 stycznia 2019 roku. Ostatnią osobą, która miała ją widzieć, był jej mąż, Czesław. Spotkanie to miało miejsce 3 stycznia 2019 roku około 22:30. Pomimo braku kontaktu z żoną 4 stycznia 2019 roku, Czesław K. nie zgłaszał jej zaginięcia. Twierdził, że jego żona wyjechała do Anglii i tam mają się spotkać.

Czesław K. nie przyznaje się do winy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Żużlowcy Motoru porozmawiali z lubelskimi kibicami (kurierlubelski.pl)

Żonaci duchowni. Na Śląsku coraz więcej diakonów stałych. (dziennikzachodni.pl)