w

Żużlowcy Motoru porozmawiali z lubelskimi kibicami (kurierlubelski.pl)

Przed dzisiejszym meczem ligowym z drużyną Stal Gorzów, klub Motor Lublin zorganizował spotkanie dla swoich kibiców z żużlowcami. Fanów Motoru zaproszono do parku maszyn, gdzie mogli z bliska zobaczyć miejsce, w którym zawodnicy przygotowują się do wyjazdu na tor podczas meczów. Podczas tego wyjątkowego spotkania kibice mieli możliwość zdobycia autografów, porozmawiania z zawodnikami oraz zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

W czwartek w parku maszyn obecny był również żużlowiec Dominik Kubera, który w połowie maja doznał urazu kręgosłupa po upadku podczas treningu przed turniejem Speedway Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie. Dotychczas zarówno zawodnik, jak i klub niechętnie wypowiadali się na temat stanu zdrowia Kubery i jego ewentualnego powrotu na tor. Wydawało się nawet, że cały sezon może być dla niego stracony. Nagle jednak pojawiły się informacje, że istnieje szansa, iż zawodnik pojawi się w składzie Motoru już w piątkowy meczu ze Stalą Gorzów. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta po treningu i konsultacji z lekarzem.

Kto wystąpi?

Na razie w potencjalnym składzie znajduje się Jan Rachubik, a na to miejsce pretendują również Bartosz Bańbor oraz Antii Vuolas. Trener Maciej Kuciapa mówi o Fińczyku, że kibice podziwiają jego jazdę, i jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy go widzieć w kolejnych meczach. Runda zasadnicza PGE Ekstraligi zbliża się do końca, pozostały już tylko cztery ostatnie serie. 13 sierpnia rozpocznie się faza play-off i walka o medale mistrzostw Polski. Powrót Kubery znacznie zwiększy szanse Motoru na obronę złotego medalu sprzed roku.

W tym sezonie drużyna z Lublina już doznała trzech porażek. Piątkowy mecz ze Stalą Gorzów będzie rewanżem za ubiegłoroczny finał PGE Ekstraligi, w którym Motor pokonał Gorzów 53:37, odrabiając 12-punktową stratę z pierwszego spotkania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

26-letni pirat drogowy złapany w Pępowie. Przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h! (dziennikbaltycki.pl)

Proces Czesława K., oskarżonego o zabójstwo żony. Na wniosek obrony wyłączona jawność postępowania (zakopane.naszemiasto.pl)