w

Prezydent Duda przekazał, kiedy zostanie podjęta decyzja ws. ustawy wiatrakowej (i.pl)

Andrzej Duda przedstawił swoje podejście do noweli ustawy dotyczącej wsparcia odbiorców energii. Ponadto zaznaczył, że jest to bardzo istotna decyzja do podjęcia.

Grupa posłów Polska 2050-Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska przedstawiły projekt nowelizacji ustawy wsparcia odbiorców energii. W ramach tego projektu zakłada się m.in. przedłużenie zamrożenia cen energii do 30 czerwca 2024 r. Co więcej, projekt liberalizuje też zasady budowy farm wiatrowych i wiatraków w Polsce.

Nowy projekt zakłada możliwość wznoszenia cichych wiatraków w odległości 300 metrów od zabudowań. Co więcej, proponuje także uwzględnienie elektrowni wiatrowych w katalogu inwestycji strategicznych. Jednak ten krok wzbudził już krytykę ze strony polityków PiS. Partia obawia się, że w celu wzniesienia farm wiatrowych będzie dochodzić do wysiedlania ludzi.

Prezydent Duda, uczestniczący w konferencji COP28 w Dubaju, wspomniał, że zachodzi tutaj konieczność uwzględnienia sprawiedliwości społecznej przy transformacji. Z tego względu zwrócił uwagę na istotę poziomu życia i bezpieczeństwa obywateli w kontekście proponowanych rozwiązań dotyczących farm wiatrowych.

Prezydent RP podkreślił, że decyzja w sprawie nowelizacji ustawy dotyczącej farm wiatrowych będzie podjęta, dopiero gdy projekt trafi na prezydenckie biurko. Najpierw musi zostać uchwalony przez parlament, zanim zapadnie ostateczny werdykt w tej kwestii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Niemiecki gen. von Sandrart pochwalił polską Straż Graniczną w hiszpańskich mediach (wiadomosci.wp.pl)

Tajemnicza śmierć kobiety zatrzymanej przez policję. Rodzina przez dwa miesiące nie wiedziała, że nie żyje (www.polsatnews.pl)