w

Prezydent Duda: Polska nie ugnie się pod szantażem ze strony Ukrainy (i.pl)

Prezydent Andrzej Duda wyraził smutek z powodu braku zrozumienia ze strony Ukrainy w kontekście kwestii handlu zbożem. Podkreślił, że oskarżenia o wprowadzenie blokady są niesprawiedliwe, ponieważ tranzyt ukraińskiego zboża przez Polskę nadal ma miejsce.

Duda zaznaczył, że Polska udzielała pomocy Ukrainie, zwłaszcza w aspekcie wsparcia militarnego. Podkreślił znaczenie pomocy udzielonej Ukrainie przez Polskę i inne państwa NATO, sugerując, że bez tego wsparcia Ukraina mogłaby upaść pod rosyjskim atakiem.

Prezydent przypomniał o znaczącej pomocy militarnej, którą Polska dostarczyła Ukrainie, w tym czołgi, transportery opancerzone i armatohaubice Krab. Jednocześnie zaznaczył, że Polska ma też swoje interesy, a sytuacja, w której duża ilość zboża z Ukrainy trafia na polski rynek, jest nieakceptowalna z perspektywy interesów polskich rolników.

Duda wyraził smutek z powodu braku zrozumienia ze strony Ukrainy i potwierdził, że tranzyt zboża nadal odbywa się przez obszary Polski. Jednakże Polska nie chce, aby ukraińskie zboże zalewało jej rynek, co jest w pełni zgodne z interesami bezpieczeństwa kraju.

W odniesieniu do krytycznych słów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, wobec państw ogłaszających embargo na zboże z Ukrainy, Duda wyraził rozczarowanie i uznał to za nieodpowiednie zachowanie w ramach wsparcia, jakie Ukraina otrzymała od swoich sojuszników i sąsiadów.

Na zakończenie prezydent dodał stanowczo, że Polska nie będzie ulegać szantażowi ze strony Ukrainy, tylko dbać o dobro interesów polskich rolników i Rzeczypospolitej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

17 komentarzy

  1. Kiedy mówili niektórzy, że ta pomoc Ukrainie odbije się Polsce i Polakom czkawką… Padały stwierdzenia coś o ruskich trollach, agentach Putina i że za takie gadanie płacą w rublach…
    Tymczasem długopis (a.k.a Duda):
    “Na zakończenie prezydent dodał stanowczo, że Polska nie będzie ulegać szantażowi ze strony Ukrainy, tylko dbać o dobro interesów polskich rolników i Rzeczypospolitej.”

Trasa Balicka nadal w planach inwestycyjnych Krakowa. Miasto poszukuje zewnętrznych źródeł finansów (gazetakrakowska.pl)

Związkowcy Straży Granicznej bombardują nowy film Agnieszki Holland: „Tylko świnie siedzą w kinie” (i.pl)