w

Premier Morawiecki w Brukseli: Europie zagraża kolejny napływ migrantów, w tym potencjalnych terrorystów (i.pl)

Podczas konferencji prasowej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki wyraził obawy co do potencjalnych skutków, jakie może nieść ze sobą konflikt izraelsko-palestyński, zwłaszcza jeśli chodzi o napływ migrantów. Premier ostrzegał przed możliwością przedostania się bojowników organizacji terrorystycznych do Europy i odniósł się także do procedowanych zmian w traktatach unijnych.

W czasie dwudniowego szczytu Rady Europejskiej w Brukseli premier Morawiecki podkreślił istotę obrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej oraz walki z nielegalną imigracją, która może być rezultatem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Omawiano również elementy obrony przed ekstremizmem, w tym terroryzmem i przemytem ludzi.

Premier odniósł się również do procedowanych zmian w traktatach unijnych, które dążą do większej centralizacji władzy w Brukseli. Zdaniem Morawieckiego taki kierunek działa na niekorzyść Polski, odbierając jej prawo do decydowania o własnym losie. Szef rządu obawia się, że może to pozbawić Polskę kontroli nad obszarami, takimi jak podatki, energetyka i wiele innych.

Morawiecki ostrzegł przed konsekwencjami proponowanych zmian dla Polski, zwracając uwagę na poparcie tych zmian przez niektórych polityków. Jego zdaniem, jeśli takie przepisy zostaną wprowadzone, Unia Europejska będzie miała większą władzę nad Polską i będzie mogła narzucać krajowi różne reformy, włącznie z decyzjami dotyczącymi codziennego życia.

Natomiast w sprawie sytuacji na Ukrainie premier wyraził zadowolenie z decyzji podjętych podczas szczytu, ponieważ odpowiadają polskim interesom i spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wczoraj pojawiły się olbrzymie korki w Krakowie, blokując ulice miasta i obwodnicę autostradową (gazetakrakowska.pl)

Straż Graniczna o falach nielegalnych migrantów i białoruskich ćwiczeniach militarnych przy polskiej granicy (i.pl)