w

Premier Morawiecki proponuje połączyć referendum z wyborami parlamentarnymi (i.pl)

Rząd przedstawił wniosek o ogólnokrajowe referendum w Sejmie, planując je na 15 października, równocześnie z wyborami parlamentarnymi. Tematyka referendum podejmować będzie kwestie, które są szczególnie ważne dla kraju.

Rząd poprosił o zgodę na referendum ogólnokrajowe, które ma odbyć się 15 października. Wniosek zawiera cztery pytania, wcześniej zapowiedziane przez przedstawicieli partii PiS. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do marszałka Sejmu, Elżbiety Witek, z prośbą o zorganizowanie referendum.

Jak brzmią cztery pytania referendalne?

Pierwsze pytanie brzmi: „Czy zgadzasz się na przekazanie zagranicznym firmom państwowego majątku, co może wpłynąć na utratę kontroli nad strategicznymi sektorami gospodarki przez obywateli?”

Drugie pytanie brzmi: „Czy popierasz podwyższenie wieku emerytalnego, włącznie z przywróceniem wieku 67 lat dla kobiet i mężczyzn?”

Trzecie pytanie brzmi: „Czy jesteś za zlikwidowaniem barier na granicy Polski z Białorusią?”

Czwarte pytanie brzmi: „Czy akceptujesz przyjęcie nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z wymogami biurokracji europejskiej?”

Premier Morawiecki zaproponował datę referendum na 15 października, żeby połączyć je również z wyborami parlamentarnymi. W swoim przemówieniu na Facebooku premier wyjaśnił, że pytania te dotyczą kluczowych kwestii, takich jak wiek emerytalny, imigracja i granice.

Współtwórcy wniosku podkreślili, że istotne jest, aby Naród miał głos w omawianych kwestiach, zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów. Sejm ma rozpatrzeć wniosek na nadchodzącym posiedzeniu. Decyzja o referendum wymaga bezwzględnej większości głosów przy obecności co najmniej połowy posłów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Wywiad z byłym menedżerem odsłania kolejne tajemnice Natalii Janoszek (i.pl)

Czy fabryki papieru w Brandenburgii odprowadzają do Odry ścieki o wysokiej temperaturze? (i.pl)