w

Premier Morawiecki: Działamy na rzecz polskiej wsi i chronimy interesy polskich rolników (i.pl)

W trakcie wizyty w miejscowości Narol premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości działa na rzecz polskiej wsi, aby umożliwić jej konkurowanie i zwyciężanie nad rolnikami z Europy Zachodniej. Rząd spełnił swoją obietnicę wyrównania dopłat dla polskich rolników, co skutkuje wyższymi dopłatami do hektara niż średnio w Europie Zachodniej.

Nawiązując do wprowadzenia krajowego embarga na zboże i niektóre towary rolne z Ukrainy, premier zaznaczył, że to Rosja powinna ponosić konsekwencje kryzysu zbożowego, a nie polscy rolnicy. Zapewnił, że rząd mocno stoi przy interesach polskich rolników, nawet pomimo presji wywieranej ze wschodu i zachodu.

Mateusz Morawiecki wytknął również politykom opozycji, takim jak Donald Tusk i Michał Kołodziejczak, że nie byli w stanie efektywnie bronić interesów Polski w Brukseli, a ich działania były nieskuteczne. W oczach premiera polski rolnik i jego interesy są priorytetem, ponieważ to właśnie dzięki rolnictwu udało się zachować bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

Morawiecki podkreślił, że rząd dąży do zrównania standardów życia na wsiach ze standardami miejskimi, co jest widoczne w programach popegeerowskich, inwestycjach w infrastrukturę drogową oraz dopłatach dla domów seniora. Premier przyznał, że choć popełniano błędy, skuteczna obrona interesów polskiej wsi wobec zagranicznych wpływów i presji jest niezwykle istotna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Rolnicy OK, sa czescia Narodu polskiego. Zatem dlaczego , w swojej dobroci , nie zadbaliscie o caly Narod polski biorac do nas na utrzymanie trzy miliony Ukraincow ktorzy teraz nam dokopuja , pluja na nas ale caly czas zra polski chleb i biora rozne nie nalezne im swiadczenia, nawet nie dziekujac tylko domagajac sie. Jak moga istniec politycy bez zdolnosci przewidywania i dbalosci o wlasny, caly Narod HE?

Generał Samol o rosyjskich i białoruskich kontrolach w polskiej armii za czasów rządów PO-PSL (i.pl)

413 lat temu Polacy zdobyli Moskwę i władzę na Kremlu na 2 lata. Nikt nie powtórzył tego sukcesu (historia.dorzeczy.pl)