w

Pracownicy Auchan okupują sklep i wyprzedają towar po mocno obniżonych cenach (bezprawnik.pl)

W ramach protestu pracownicy sklepu Auchan w Kielcach zajęli towar, ponieważ nie otrzymali wypłaty. Ich działania są postrzegane jako potencjalne przestępstwo paserstwa.

Pracownicy mają różne możliwości prawne, by domagać się wypłaty wynagrodzenia. Jednak zdecydowali się na nietypowy protest i zajęli towar w całym sklepie. Na Facebooku pojawił się komunikat, że w sklepie można robić zakupy z ogromnymi zniżkami. Płatność za towar odbywa się tylko gotówką, a wszystkie pieniądze mają trafiać do kieszeni pracowników.

Sklep Auchan, który jest obecnie likwidowany, wcześniej ogłosił swoją upadłość, co doprowadziło do zwolnień grupowych. W związku z tym pracownicy stworzyli teraz promocje na produkty, których zniżki sięgają od 30 do 70 proc.

Pracownicy Auchan sprzedają towary znacznie poniżej wartości, jednak nie do końca wiadomo, jak sytuacja ta wygląda w świetle prawa. Przepisy kodeksu karnego najwyraźniej wskazują, że jest to forma paserstwa, w związku z czym możliwe, że klienci mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Należy zaznaczyć, że nabywanie rzeczy pochodzących nie tylko z kradzieży, ale także z przywłaszczenia jest przestępstwem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dominik Tarczyński na rockowym koncercie Toola w Tauron Arenie. Europoseł z chęcią pozował do zdjęć (gazetakrakowska.pl)

Ochroniarz ambasadora Rosji w Polsce chciał zabić nożem Roberta Bąkiewicza (tvmn.pl)