w

Powiat tatrzański udostępni dziewięć nowych linii autobusowych (zakopane.naszemiasto.pl)

W powiecie tatrzańskim pojawiły się plany uruchomienia dziewięciu nowych linii autobusowych. Decyzja ta ma ułatwić życie mieszkańcom okolicznych wiosek. Warto zaznaczyć, że kluczowe dla realizacji tego przedsięwzięcia było dofinansowanie w wysokości prawie 13 mln zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Faktem jest, że zadania wieloletnie z dofinansowaniem przez Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej są nowym rozwiązaniem. A to oznacza, że linie autobusowe będą funkcjonować przez dłuższy okres, nawet do 10 lat.

Podpisana umowa obejmuje lata 2024-2028, a całkowita kwota dofinansowania przekracza 12,7 mln zł. Dzięki wsparciu Funduszu, w najbliższych latach w powiecie tatrzańskim uruchomione zostaną nowe linie komunikacyjne, które udostępnią lepsze połączenia między różnymi miejscowościami.

Regularna komunikacja autobusowa pozwoli mieszkańcom na dojazd do urzędów, szpitali, ośrodków zdrowia i szkół. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych stanowi istotną zmianę dla organizatorów transportu publicznego, otwierając szansę na trwałe utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

34-latek wskoczył do wody za budynkiem Oceanarium w Gdyni. Uratowali go policjanci (www.rmf24.pl)

Kolory nowej strefy Kiss&Ride w Rybniku wzbudziły kontrowersje. Barwy Śląska mylone są z flagą Ukrainy (www.slazag.pl)