w

34-latek wskoczył do wody za budynkiem Oceanarium w Gdyni. Uratowali go policjanci (www.rmf24.pl)

W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która skoczyła do wody za budynkiem Oceanarium na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Na miejsce zdarzenia natychmiast oddelegowano mundurowych, którzy podjęli akcję ratunkową. 34-letni mężczyzna został uratowany i przekazany w ręce medyków pogotowia.

Dnia 20 marca około godziny 18:00 dyżurny ze Śródmieścia odebrał zgłoszenie o incydencie na Skwerze Kościuszki. Okazało się, że ktoś wskoczył do basenu portowego za budynkiem Oceanarium. Po przyjeździe na miejsce policja dostrzegła osobę dryfującą w wodzie kilka metrów od brzegu.

Sierż. Kacper Malinowski zareagował błyskawicznie, zrzucając kamizelkę kuloodporną i wskakując do wody, żeby uratować poszkodowanego. W działaniach pomagał st. post. Marcin Bryja – asekurował Malinowskiego z brzegu za pomocą linki przytwierdzonej do rzutki ratunkowej, przez cały czas utrzymując z nim stały kontakt słowny.

Po udanej akcji nieprzytomnego 34-latka przekazano pod opiekę ratowników medycznych, którzy poddali pacjenta hospitalizacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Gdańskie Centrum Medyczne może zapłacić 500 tys. zł kary za łamanie praw pacjenta (www.tokfm.pl)

Powiat tatrzański udostępni dziewięć nowych linii autobusowych (zakopane.naszemiasto.pl)