w

Poronin: Będzie nowy przystanek kolejowy na Misiagach (zakopane.naszemiasto.pl)

W Poroninie powstaje nowy przystanek kolejowy na Misiagach, obok istniejącego przejazdu kolejowego. Zakończenie budowy planowane jest do końca roku.

W Poroninie istnieje już stacja kolejowa, ale wielu mieszkańców ma do niej utrudniony dostęp, zwłaszcza osoby z oddalonych osiedli. Z tego względu zapadła decyzja o stworzeniu nowego przystanku, który ułatwiłby podróże mieszkańcom i turystom. Decyzja o projekcie została podjęta przed rokiem, a obecnie przebiegają już prace budowlane. Przystanek będzie usytuowany niedaleko przejazdu kolejowego na Misiagach.

Według informacji podanych przez Dorotę Szalachę z zespołu prasowego PKP PLK, przystanek powinien być gotowy do użytku jeszcze w tym roku. W sezonie zimowym na tory powinny już wrócić pociągi. Aczkolwiek warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny nowy przystanek na linii Nowy Targ – Zakopane. Kolejny powstaje w Bańskiej Niżnej, w okolicy basenów termalnych, aby ułatwić podróże również do tego miejsca.

Nie wszystkie pociągi będą zatrzymywać się na nowych przystankach, ponieważ zależy to od przewoźników kolejowych. Prawdopodobnie pociągi pospieszne i dalekobieżne będą omijać te lokalne przystanki, co jest akurat standardowym działaniem w przypadku małych stacji w Polsce.

Co więcej, PKP kontynuuje prace nad modernizacją linii kolejowej w regionie. Obecnie skupia się na obszarze gminy Biały Dunajec, gdzie przeprowadza swoje prace w ramach większego projektu modernizacyjnego. Wartość inwestycji wynosi ponad 1,1 miliarda złotych netto, a projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Lotnisko w Rzeszowie zostanie zamknięte z powodu remontu. NATO będzie korzystać z lotniska w Lublinie (www.money.pl)

Awarie biletowe nowego systemu Transport GZM prawdziwą zmorą dla pasażerów (dziennikzachodni.pl)