w

Lotnisko w Rzeszowie zostanie zamknięte z powodu remontu. NATO będzie korzystać z lotniska w Lublinie (www.money.pl)

NATO jest zdania, że lotnisko w Rzeszowie to kluczowy obiekt w Polsce, zwłaszcza w kontekście dostaw sprzętu wojskowego dla Ukrainy. Niestety, infrastruktura lotniska wymaga znacznego remontu, a w szczególności potrzebuje go pas startowy. Planowany remont, który rozpocznie się za kilkanaście miesięcy, zamknie rzeszowskie lotnisko na około pół roku.

W związku z tą decyzją NATO będzie musiało wykorzystywać inne porty lotnicze w Polsce, a jednym z głównych będzie lotnisko w Lublinie. Z racji tego władze lotniska przewidują znaczny wzrost ruchu na lubelskim obiekcie, podczas gdy na lotnisku w Rzeszowie będą prowadzone prace modernizacyjne.

Warto zaznaczyć, że prace nad remontem pasa startowego w Rzeszowie mają zostać ukończone w połowie 2025 roku. W tym czasie cała działalność lotnicza z Rzeszowa zostanie przeniesiona do Lublina. Co więcej, skorzystają również na tym lotniska w Krakowie i Katowicach.

Lotnisko w Lublinie już teraz przygotowuje się na wzmożony ruch, szczególnie w zakresie obsługi przewozu cargo. Zarząd obiektu ma zamiar zwiększyć powierzchnię postojową dla samolotów, a do tego ulepszyć drogi kołowania. Ponadto, w toku jest także budowa terminala cargo.

Lubelskie lotnisko jest obecnie przystosowane do obsługi dużych samolotów o kodzie 4D, a posiadany certyfikat umożliwia przyjmowanie nawet największych frachtowców w określonych warunkach. W związku z tym Lublin będzie odgrywać kluczową rolę podczas remontu w Rzeszowie, zapewniając ciągłość operacji logistycznych dla NATO.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Użytkownik hulajnogi potrącony przez osobówkę w Zielonej Górze. Nagranie pojawiło się w internecie (gazetalubuska.pl)

Poronin: Będzie nowy przystanek kolejowy na Misiagach (zakopane.naszemiasto.pl)