w

Awarie biletowe nowego systemu Transport GZM prawdziwą zmorą dla pasażerów (dziennikzachodni.pl)

Dnia 28 września wyłączono System Śląskiej Karty Usług Publicznych, który działał od ponad 10 lat. System, który wdrożono w 2012 roku, teraz został zastąpiony przez nowy system Transport GZM, który wprowadzono z dniem 1 października.

Warto zacząć od tego, że Transport GSM rozpoczął swoje działanie od awarii modułu AOZ systemu centralnego. Usterka spowodowała utrudnienia w zakupie biletów i zachwiała stabilnością systemu. Co prawda, Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, że problem został już rozwiązany. Jednak pasażerowie nie są do końca zgodni z tym twierdzeniem.

Nowy system miał umożliwiać transfer danych z karty ŚKUP i wprowadzić funkcję „podróż start/stop”. Zamiast tego, system rozpoczął swoją pracę od usterek i błędów technicznych. Pasażerowie narzekali na problemy nie tylko z kasownikami, ale i aplikacją. Niektórzy użytkownicy donosili też o trudnościach w założeniu konta.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewnił, że bilety okresowe i pakietowe zostały zmigrowane. Jednakże nie wszyscy użytkownicy mieli widoczne swoje karty ŚKUP i bilety na nowym koncie. ZTM uspokoił pasażerów, tłumacząc, że kontrolerzy mają dostęp do informacji o biletach na kartach ŚKUP, dlatego można podróżować nawet pomimo tej usterki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Poronin: Będzie nowy przystanek kolejowy na Misiagach (zakopane.naszemiasto.pl)

W Krakowie powstaje podziemny przystanek „Rondo Polsadu” na trasie tramwajowej do Mistrzejowic (gazetakrakowska.pl)