w

Polska w czołówce państw pomagających Ukrainie. Wywiad z ambasadorem Zwaryczem (i.pl)

Ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz, podkreślił w wywiadzie dla agencji Ukrinform, że Polska zajmuje czołowe miejsce wśród państw wspierających Ukrainę. Ukraińcy także bronią Polski przed agresją Rosji, za co ambasador wyraził szczere podziękowania.

Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce, podkreślił dobrą współpracę obu narodów, a rok na stanowisku ambasadora określił jako rok solidarności między krajami. Wyzwaniem dla Ukrainy pozostaje agresja ze strony Federacji Rosyjskiej, ale Polska pozostaje w czołówce państw wspierających Ukrainę. Ukraińcy także gotowi są bronić Polski przed rosyjską agresją.

Pomoc Polski w walce Ukrainy z rosyjską agresją

Polska wyróżnia się jako największe państwo w regionie, które udziela pomocy Ukrainie. Inicjatywy wsparcia ze strony polskich organów władzy zbliżyły kraje i narody, tworząc solidny fundament dla przyszłości w UE i NATO. Choć ambasador dostrzega pewne nastroje w społeczeństwie, nie są to oznaki zmęczenia wojną. Polska przekazała Ukrainie wiele wsparcia, w tym czołgi Leopard 2, haubice Krab, zestawy Piorun, transportery Rosomak, drony i amunicję.

Ponadto, Polska przekazała śmigłowce bojowe Mi-24 oraz inne ważne uzbrojenie, takie jak artyleria, rakiety średniego i dalekiego zasięgu. Prośbą Ukrainy jest otrzymanie tej broni, która mogłaby zmienić sytuację na polu bitwy. Polskie firmy zaangażowały się w projekty odbudowy na Ukrainie, między innymi budowę mieszkań dla osób przesiedlonych oraz uczestnictwo w rozminowywaniu terytorium i odbudowie sieci energetycznych.

Ambasador Zwarycz odniósł się do zakazu wwozu zboża z Ukrainy do Polski. Uważa, że lepszym podejściem jest poszukiwanie ścieżek i możliwości dwustronnej współpracy, zamiast stosowania ograniczeń. Kijów również opowiada się przeciwko zakazom eksportu ukraińskiej żywności do krajów UE.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Jest już decyzja sądu rejonowego w sprawie „Babci Kasi” za uderzenie policjanta (i.pl)

PGNiG Obrót Detaliczny: Niższe opłaty za gaz dzięki korzystnym trendom na rynku (i.pl)