w

PGNiG Obrót Detaliczny: Niższe opłaty za gaz dzięki korzystnym trendom na rynku (i.pl)

PGNiG Obrót Detaliczny podjął korzystną decyzję na początku lipca, obniżając prognozy płatności za dostawy gazu w 2024 roku. Nowa cena, taka sama jak w 2023 roku, wynosi 200,17 zł za MWh netto. Bieżące faktury zostały już wysłane z nową niższą stawką, a korekty zostaną dostarczone klientom, którzy otrzymali prognozy z wyższą stawką.

PGNiG Obrót Detaliczny podkreśla, że zastosowano niższą cenę ze względu na korzystne trendy na europejskich rynkach gazu, jakie szacowane są w 2024 roku. Przynależność do Grupy ORLEN, największego koncernu paliwowo-energetycznego w regionie, zapewnia stabilność finansową i elastyczność działania w reakcji na rynkowe zmiany.

Kilkadziesiąt tysięcy prognoz zostało już wysłanych do klientów z nową niższą stawką. Klienci, którzy wcześniej otrzymali prognozy z ceną 516,73 zł/MWh, otrzymają skorygowane prognozy z nową ceną 200,17 zł/MWh na rok 2024. Wcześniej otrzymane prognozy po 1 stycznia 2024 roku będą nieaktualne.

Dobra wiadomość dla m.in. wspólnot mieszkaniowych, szpitali, domów opieki i przedszkoli

Aktualna cena prognoz zarówno na 2023, jak i 2024 rok wynika z ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 roku i wynosi 200,17 zł/MWh. Jest to bardzo dobra nowina nie tylko dla wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i gospodarstw domowych. Znaczną korzyść uzyskają tu także szpitale, żłobki, przedszkola i domy pomocy społecznej.

Rachunki będą rozliczane zgodnie z rzeczywistym zużyciem gazu i aktualną ceną. Warto zaznaczyć, że w stosunku do uzyskanej prognozy ostateczna kwota płatności za gaz w przyszłym roku może się zmienić.

Klienci PGNiG Obrót Detaliczny mogą zmienić sposób rozliczania, otrzymując fakturę rozliczeniową za faktycznie zużyty gaz raz w miesiącu. Aby to zrobić, wystarczy zmienić grupę taryfową na 12T, co pozwala na samodzielne podawanie stanu licznika co miesiąc.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

  1. Nieprawdopodobny sukces rządu, w całej europie stawka VAT na gaz dla gospodarstw wynosi 5% a w Polsce co? 22%. Tak rząd robi w chuja tępego pisowskiego suwerena. Tępy suwerenie jeżdżący na LPG, wiesz na czyim gazie jeździsz? Odpowiadam: na gazie od Putina.

Polska w czołówce państw pomagających Ukrainie. Wywiad z ambasadorem Zwaryczem (i.pl)

Radny Maślona troszczy się o środowisko: krytykuje inwestycje w Krakowie i stanowczo sprzeciwia się wycince drzew (gazetakrakowska.pl)