w

Politycy ostro krytykują Donalda Tuska za jego wypowiedź na Twitterze na temat wagnerowców (i.pl)

Beata Szydło, wiceprezes PiS i była premier, ostro skrytykowała Donalda Tuska za komentarz dotyczący wagnerowców na Białorusi. Wprowadziło to politykę w centrum uwagi w mediach społecznościowych, przyciągając również uwagę polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis sugerujący, że PiS szuka pomocy wagnerowców z obawy przed wyborami. A marsz miliona serc ma udaremnić te plany.

Beata Szydło zauważyła na Twitterze, że obecność wagnerowców na Białorusi jest badana przez ekspertów i interesuje media. W ostatnich latach, zwłaszcza po próbach inwazji migrantów z Białorusi na Polskę, konieczna jest gotowość na różne scenariusze. Wagnerowcy stanowią potencjalne zagrożenie dla Ukrainy i krajów NATO, a Tuska oskarżyła o cyniczną i wyrachowaną grę przeciwko Polsce.

Politycy atakują Tuska za wpis na Twitterze

Joachim Brudziński, szef sztabu PiS i europoseł, odpowiedział na wpis Tuska pytaniem o jego wcześniejsze wypowiedzi dotyczące pani Joanny. Wyraził też ironiczną wizję Polski z Tuskiem jako premierem.

Z kolei Przemysław Czarnek, szef MEiN, skrytykował Tuska za brak zrozumienia wagi sytuacji. Uważa, że jego wpis lekceważy poważne zagrożenie, jakie stanowią wagnerowcy. Według niego, taki podejście dyskredytuje Tuska jako potencjalnego premiera.

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, oskarżył Tuska o poszukiwanie politycznego paliwa w kwestii bezpieczeństwa granic. Przypomniał, że od początku agresji rosyjsko-białoruskiej, Tusk i jego zwolennicy są przeciwni własnemu państwu, co uwiarygadnia agresorów. Kaleta uważa, że to działanie może działać na korzyść Putina i Łukaszenki, którzy mogą wykorzystać słowa Tuska do prowokacji przeciwko Polsce.

Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, uważa, że wykorzystanie obecności wagnerowców do walki partyjnej jest nieodpowiedzialne i osłabia Polskę. Wskazuje na ryzyko prowokacji rosyjskich kryminalistów przeciwko Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Gliwicach podkreślił stały atak na granice Polski. Zwrócił uwagę na potencjalne zagrożenie, jakie stanowi obecność ponad 100 wagnerowców w okolicach Przesmyku Suwalskiego na Białorusi. Sugeruje, że mogą oni próbować działań hybrydowych na terytorium Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 1. To nie jest grupa polityczna xD

  Jak OP chce się pośmiać z Tuska to zapraszam tutaj – Popieramy PIS i Dobrą Zmianę

  Jak OP nie chce się śmiać z Tuska to zapraszam tutaj – KOALICJA OBYWATELSKA

  Jak OP ma wywalone na Tuska to zapraszam tutaj – Konfederacja – Sympatycy

  Jak OP zazdrości Tuskowi sondaży i czasami się z niego śmieje a czasami nie zapraszam tutaj – NOWA LEWICA- SLD

  Jak OP chce i zarazem nie chce dialogu z Tuskiem zapraszam tutaj – Polska 2050 Szymona Hołowni – forum sympatyków

  Więc proponuję zostawić grupę Wrocławską dla spraw wrocławskich a nie spamować wszędzie polityką xD

 2. Słyszałam ze ostro krytykują Morawieckiego za kłamstwa, Obajtka za przepisywanie kilku domów na żonę, mamę itp, Sasina za 80mln na wybory kopertowe, czarnka za dramat w szkolnictwie m.in. braki kadrowe, Kowalskiego za nieudolność, glapinskiego za stopy %, przez które rodziny tracą swoje domy, resztę nieudaczników, przez których firmy padają, do lekarza terminy są na 2024, dzieci nie dostają się do szkół średnich, bo system jest do bani itd.

Zbliża się spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki (gazetakrakowska.pl)

Najnowszy sondaż ujawnia, kto powinien zostać premierem, jeżeli PiS zwycięży w wyborach (i.pl)