w

Zbliża się spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki (gazetakrakowska.pl)

Dnia 4 sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne, które zorganizowano dla mieszkańców Dzielnicy VII Zwierzyniec. Omawiane sprawy będą dotyczyć planowanej przebudowy torowiska wraz z infrastrukturą na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. Spotkanie odbędzie się zdalnie na platformie Zoom od godz. 17.00 do 19.00. Remont, długo oczekiwany przez mieszkańców, budzi kontrowersje ze względu na zmiany lokalizacji przystanku tramwajowego, miejsc parkingowych i wycinkę drzew.

Magistrat informuje, że celem spotkania, które odbędzie się w najbliższy piątek, jest zapoznanie mieszkańców i przedsiębiorców z planowanymi pracami drogowymi; prezentacja zmian w organizacji ruchu i zasad korzystania z dróg. W ramach zadania przebudowane zostaną ulice, chodniki, torowisko tramwajowe, skrzyżowania oraz sieć trakcyjna. Przewiduje się m.in. nowe odwodnienie, oświetlenie, a także prace na moście nad Rudawą i pętli tramwajowej „Salwator”.

Nowe parkingi i wycinka drzew

Prace na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki zaplanowano na około 12 miesięcy, jednak mieszkańcy obawiają się przesunięcia przystanku tramwajowego po remoncie. Aktualna lokalizacja na ul. Kościuszki ma zostać przeniesiona za skrzyżowanie w stronę pętli na Salwatorze, a w jej miejsce mają powstać miejsca parkingowe.

Przebudowa obejmie również stworzenie 55 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wzdłuż ul. Kościuszki, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych (ukośnie do jezdni), oraz 33 miejsca na ul. Zwierzynieckiej, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych (równolegle).

Planowana wycinka drzew także budzi kontrowersje. W ramach prac 11 drzew zostanie wyciętych, 48 przesadzonych w nowe lokalizacje, a 62 nowe drzewa zostaną posadzone jako zastępstwo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

W Katowicach odbył się XI Panewnicki Bieg Dzika. Udział w wydarzeniu wzięło prawie 300 uczestników (dziennikzachodni.pl)

Politycy ostro krytykują Donalda Tuska za jego wypowiedź na Twitterze na temat wagnerowców (i.pl)