w

Policjant przemierza 700 km na rowerze, aby pomóc choremu sześciolatkowi (www.rmf24.pl)

Policjant Sebastian Nowacki podjął się szlachetnego wyzwania i rozpoczął wyprawę rowerową z Zakopanego do Płocka. Jest to trasa licząca ponad 700 km, na którą funkcjonariusz zdecydował się, aby wesprzeć walczącego z nowotworem 6-letniego Tymoteusza.

30-letni Sebastian Nowacki ma na swoim koncie 10 lat doświadczenia jako policjant. A na co dzień pracuje w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Ostatnio funkcjonariusz podjął się szalonego wyzwania, które zakłada pokonanie 700-kilometrowej trasy na rowerze, podróżując bez przerwy – dzień i noc. Policjantowi towarzyszy samochód z zapasem żywności i niezbędnym wyposażeniem.

Policjant Nowacki zaznaczył, że początkowe etapy trasy były najtrudniejsze ze względu na ukształtowanie terenu. I dodaje, że dalsza część powinna być już łatwiejsza. Co więcej, policjant planuje też ustanowić rekord Polski, pokonując trasę na ciężkim rowerze miejskim, a nie na profesjonalnej kolarzówce.

Tymoteusz Cholewiński to 6-latek, który zmaga się z nowotworem złośliwym tkanki łącznej. Chłopczyk potrzebuje wsparcia na nierefundowane leczenie, które jego rodzice pozyskują poprzez zbiórkę na platformie siepomaga.pl/tymek-cholewinski.

Podróż Sebastiana Nowackiego można śledzić za pomocą nadajnika GPS na jego profilu na Facebooku. Trasa przejazdu prowadzi m.in. przez Kraków, Częstochowę, Konin i Mogilno.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

„Pełzaki” z TikToka pojawiły się w CH Riviera w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Katowiczanka znęcała się nad psami i szczurami. Zwierzęta z poważnymi obrażeniami żyły w okropnych warunkach (dziennikzachodni.pl)