w

Katowiczanka znęcała się nad psami i szczurami. Zwierzęta z poważnymi obrażeniami żyły w okropnych warunkach (dziennikzachodni.pl)

W wyniku interwencji policji w mieszkaniu 41-letniej katowiczanki znaleziono siedem psów i cztery szczury. Zwierzęta przebywały w okropnych warunkach, a do tego były zaniedbane i wychudzone. Inspektor weterynarii odebrał jej wszystkie zwierzaki. Mieszkance Katowic grozi teraz do 3 lat w zakładzie karnym. Powód? Znęcanie się nad zwierzętami.

Komenda Miejska Policji w Katowicach relacjonuje, że znalezione psy i szczury były w bardzo złym stanie. Można było dostrzec u nich widoczne oznaki głodu, a także nieleczone złamania. Weterynarz potwierdził zaniedbanie wszystkich zwierząt. Jeden z gryzoni nie przeżył pomimo udzielonej pomocy, natomiast pies pozostaje pod stałą opieką lekarzy weterynarii.

Zarówno psy, jak i szczury, trafiły do schroniska, gdzie natychmiast poddano je troskliwej opiece – zostały dokarmione i poddane badaniom. Śledztwo w tej sprawie jest w toku, a kobieta odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. Właścicielka nie przyznaje się do zarzutów związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami.

Podobne przypadki zaniedbań zwierząt są częstym zjawiskiem. Na przykład, kilka dni temu wolontariusze z rybnickiego Pet Patrolu interweniowali w sprawie 13-letniego psa husky. Zwierzak cierpiał w skandalicznych warunkach. Jak donoszą wolontariusze, podobne sytuacje zgłaszane są co kilka dni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjant przemierza 700 km na rowerze, aby pomóc choremu sześciolatkowi (www.rmf24.pl)

19-letni oszust złapany na gorącym uczynku. Podczas aresztowania rozpłakał się i błagał policjantów (cowkrakowie.pl)