w

Piotr Kaleta: Większość w Sejmie nie chce dalszego działania Państwowej Komisji ds. wpływów rosyjskich (i.pl)

Poseł Piotr Kaleta z partii PiS stwierdził, że większość parlamentarna nie pragnie kontynuacji działalności komisji ds. wpływów rosyjskich. Jego zdaniem istnieją obawy, że informacje wykryte przez tę komisję mogą być niewygodne dla osób ubiegających się o kluczowe stanowiska w państwie.

Obecne posiedzenie Sejmu obejmuje głosowanie w związku z odwołaniem członków Państwowej Komisji ds. wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Na mocy obowiązującej ustawy Sejm powołuje i odwołuje członków tej komisji. W poprzedniej kadencji Sejmu powołano dziewięciu członków komisji, zgłoszonych przez PiS. Opozycja nie przedstawiła swoich kandydatów ani nie wzięła udziału w głosowaniu.

Członkowie komisji to m.in.: Sławomir Cenckiewicz (dyrektor Wojskowego Biura Historycznego), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca prezydenta), prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (przewodniczący Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności), oraz kilka innych osób, mianowanych przez PiS.

Piotr Kaleta podkreślił, że większość parlamentarna nie wykazuje zainteresowania kontynuacją prac komisji. Zwrócił uwagę na to, że potencjalne odkrycia komisji mogą być niewygodne dla osób, które zamierzają walczyć o stanowiska do pełnienia ważnych funkcji.

Kaleta wspomniał też o niedawnym serialu dokumentalnym „Reset”, sugerując, że materiał ten podkreśla wagę potrzeby prześledzenia zagadnień związanych z wpływami rosyjskimi. Według niego takie sprawy wymagają interwencji oraz skuteczności komisji śledczych. Co więcej, ważność tego tematu wzrasta w kontekście konfliktu na Ukrainie, jak i bezpieczeństwa energetycznego i militarnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Smok Turysta zdewastowany przez wandali. Nowa figurka Krakowa straciła swój róg (gazetakrakowska.pl)

Lech Wałęsa: Chcę być pochowany w koszulce z napisem „Konstytucja”… Ale są dwa warunki (i.pl)